Другого січня на острові Лесбос у Греції спостерігали самку чорного лелеки з українським кільцем.
Про це повідомляє Львівський State Museum of Natural History .
Цей птах народжений у 2017 році в Київському зоологічному парку загальнодержавного значення, в рамках програми розведення чорного лелеки в неволі.
У 2018 році, разом із двома іншими, лелека був переданий до Центру реабілітації диких тварин Галицького НПП на Івано-Франківщині, де впродовж півтора місяця їх навчали самостійно харчуватися.
Те що ця самка дісталася Греції, беззаперечно свідчить про те, що чорні лелеки розведені у неволі і правильно підготовлені до дикого життя мають дуже великі шанси успішно здійснити міграцію.
“Галицький кореспондент” поспілкувався із керівником Центру реабілітації диких тварин Галицького національного природного парку Володимиром Бучком і він розповів історію цих птахів:
“На міжнародній конференції я вмовив науковця Олександра Панчука віддати нам на реабілітацію, з подальшим випуском, вирощених у Київському ЗОО пташенят чорного лелеки. Він погодився. Нам вдалося перевезти птахів у реабілітаційний центр. Але, зробити це було важко! Було багато скептиків – науковці не вірили, що вирощений штучно птах може вижити у дикій природі, а про міграцію на зимівлю і мови не було!” – розповідає Володимир Бучко
Керівник розповідає, що для чорних лелек зарибнювали живою рибою ставок, де вони вчилися літати і полювати. Через два місяці – їх випустили в дику природу. Володимир Бучко щоденно займався пошуком птахів на Лімниці і Дністру і спостерігав за їхньою поведінкою.
“Останнє спостереження провели на Дністрі, вище галицького мосту, через 56 днів після випуску”, – каже він.
Володимир Бучко також надав карту, на якій вказано місце, де ця самка знайшла “друга” (або “подружку”), а саме на Дністрі, з якою очевидно й мігрувала на Південь. (Фото 1)
Читайте також: Лавини та ожеледиця: на Прикарпатті оголосили штормове попередження
Фото і спостереження: Petros Tsakmakis (Греція)
Gepostet von Володимир Бучко am Donnerstag, 3. Januar 2019
ВІдео від Володимира Бучко. 56 день після випуску, р. Дністер, околиці с. Залуква, Галицький НПП. На відео саме цей цей птах (видно кільце), якого сфотографували на Лесбосі