“Рогатинпісок” працює без дозвільних документів

  • Сьогодні, 24 лютого, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

    IMG_0624

    На порядку денному комісії розглядалося  чотири питання, зокрема питання про переоформлення ТВД “Рогатинпісок”, акта про надання гірничого відводу для розробки Стратинського родовища піску, площею 7,1 га, що знаходиться на території Стратинської сільської ради Рогатинського району.

    За інформацією представника підприємства “Рогатинпісок” Юрія Чорного, корисні копалини цього родовища залягають на глибині 15 метрів. Крім того, він зазначив, що до 2018 року родовище буде закрито та рекультивовано.

    IMG_0620

    Ольга Галабала зазначила, що це питання є трохи заполітизованим і попросила розглядати його суто в юридично-правовому руслі з врахуванням інтересів Стратинської громади. Також, вона звинуватила доповідача у тому, що вони працюють без дозвільних документів.

    “Я спілкувалась з вашим директором та юристом, у вас немає договору оренди з РДА”, – запевнила Галабала.

    Представник підприємства відповів, що вони справно платять орендну плату і те, що поки не укладено акт про гірничий відвід, доти вони не можуть укласти договір оренди з РДА. Він запевняє, що підприємство розробляє родовище на законних підставах, та справно сплачує податок з оренди землі до сільської ради.

    “Дайте нам гірничий відвід, і ми далі будемо працювати в правовому полі”, – наголосив Юрій Чорний, представник “Рогатинпісок”.

  • Зокрема, Юрій Чорний розповів, що вони активно підтримують сільську громаду Стратина. Ремонт доріг, підтримка церкви, школа, заміна електропроводки. В свою чергу Галабала наголосила, що це не благодійність, а обов’язок підприємства.

    Секретар постійної комісії Андрій Левкович вирішив підсумувати: “У податкової є зауваження до підприємства? Немає! У промисловості є? Немає. У сільської ради є? Немає. Ну раз немає зауважень, то йому треба допомогти законно сплачувати податок з оренди землі”.

    Після довгих обговорень комісія постановила направити це питання на сесію обласної ради, де і буде вирішено долю акту гірничого відводу.

    Нагадаємо, що Мінекології пропонує відновити болота, щоб уникнути тління торфовищ.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!