Росія планує викачувати український газ із шельфу Чорного моря

Російська Федерація розраховує отримати до 2017 року доступ до покладів природного газу шельфу Чорного моря біля берегів анексованого Кримського півострова.

Таке завдання стоїть в числі цілей будівництва магістрального газопроводу «Краснодарський край-Крим», роботи зі зведення якого розпочато цього року компаніями російського мільярдера Аркадія Ротенберга.

«Експерти не виключають, що труба потрібна не лише для забезпечення регіону російським газом, а й навпаки. Адже видобуток палива з шельфових родовищ біля берегів Криму, привласнених Росією разом із півостровом, має непогані перспективи», – йдеться в статті.

У статті наголошується, що принципи інтеграції кримської газотранспортної системи були сформульовані відразу після анексії автономної республіки в серпні 2014 року. Відповідно до цільової програми «Розвиток Криму та Севастополя до 2020 року», на інтеграцію енергосистем Криму планувалося зарезервувати 70,5 млрд руб., з яких 49 млрд – на електроенергетику. Залишок у розмірі 21,5 млрд буде інвестований у ГТС, пише російська служба Deutsche Welle, повідомляє «Слово і Діло». Проект будівництва газопроводу «Краснодарський край-Крим» передбачає три черги.

16035-1_large

Нагадаємо, представники громадської палати Росії звернулися в Міносвіти РФ з пропозицією включити в підручники з новітньої історії Росії для старших класів розділ, присвячений окупації Криму.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!