Розвіяти міфи: у Франківську показали виставку про діяльність НАТО

Сьогодні, 5 квітня, в Івано-Франківську відбулося урочисте відкриття виставки “Формула безпеки Україна-НАТО”.

Пересувна виставка НАТО присвячена 20-річчю підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і Організацією Північноатлантичного Договору та охоплює питання співробітництва України і Альянсу в різних сферах.

“Вперше в нашій області є гості такого рівня. Серед людей панують різні думки про НАТО, але не лише військові дії цікавлять цю організацію”, – каже Галина Михайлишин, т. в. о ректора Прикарпатського національного університету.

Заступник голови Івано-Франківської ОДА Ігор Пасічняк розповідає, важливо, що така виставка відбувається саме зараз, – коли в країні йде війна.

“На жаль, ми живемо міфами про НАТО і російську пропаганду, тому саме такі виставки є потрібними”, – каже Пасічняк.

Читайте також: НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта

Директор Центру інформації та документації НАТО Барбора Маронкова згадує, що ідея організувати таку виставку з’явилась у Києві.

“Я зворушена фактом, що стільки людей знайшли час прийти на цю виставку. Ідея її зарадилася три роки тому в Києві. Ми хотіли розповісти, хто ми, що ми, яка наша історія. Разом з нашими партнерами ми створили щось, що має достатньо інформації, щоб ознайомити всіх з нашою діяльністю. Багато міфів є пов’язаних з нашою організацією, багато з них пов’язані з Радянським Союзом”, – пояснює Барбора Маронкова.

Також вона розповідає, що виставкою хочуть показати не тільки довготривалу історію НАТО, а також те, що організація тісно пов’язана із Україною.

“Найважливіший міф, який ми хочемо розвіяти – те, що США має вирішальний голос у НАТО. Це неправда, бо всі рішення приймаються консенсусом. І якщо одна країна проголосує проти, то рішення не приймуть. Навіть у назві організації можна зрозуміти, що всі рівноправні. Усі країни, насамперед, мають бути союзниками, але при цьому не порушувати власні національні цінності”, – каже посадовиця НАТО.

Виставку можна відвідати до 17 квітня.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!