Сьогодні, 30 січня, на оперативній нараді доповіли про стан утримання димвентиляційних каналів в житловому фонді міста.
За словами директора МІУК Мирона Джуса, підприємство утримує 636 газифікованих будинків. Залежно від розміщених у будинку газових приладів, перевірка димвентканалів має проводитись один або два рази. Ці акти обов’язково здаються в управління газового господарства. Якщо роботи з перевірки димвентканалів не проведені, то буде розглядатись питання про припинення газопостачання.
«У 2017 році підрядниками проведено обстеження 649 будинків. Це трохи більше, ніж є у нас будинків. Просто одні будинки поступали, інші знімалися з балансу. Минулого року виявили будинок, в якому в одному коробі були зшиті димові і вентиляційні канали, це несе загрозу життю людей і є недопустимим. Мешканці відмовилися провести ремонтні роботи, і газопостачання було припинено. Потім вони прийняли правильне рішення, і вже закінчується ремонт», – пояснив Джус.
За його словами, багато мешканців вважають, що газовики під час планових оглядів перевіряють тягу димвентканалів. Втім, останні зобов’язані тільки перевірити, чи є тяга, а вимірювати її і складати акти – ні. Цим мають займатися інші фахівці. Обслуговування за це складає 54 коп. за м кв. Для того, щоб це було менш накладно, плату розділяють на два місяці. Проте Мирон Джус зауважує, що не всі мешканці погоджуються на перевірку димвенткагалів. Мовляв, їм цього не треба.
Представник КП «Дирекція замовника» повідомив, що в 30 житлових будинків проводиться перевірка димвенткналів один раз в рік. Але деякі квартири також відмовляють від перевірки. «У 75% випадків ми домагаємося перевірки», – каже представник.
Міський голова Руслан Марцінків зазначив, що зазначені питання є актуальними через випадок на вул. Січових Стрільців. Також був випадок, коли двоє людей ледь не загинули. Місто може гарантувати перевірку, якщо управителями є комунальні підприємства.
«Тому хотілося би розуміння і роботи з ОСББ та іншими структурами. Маю інформацію, що канали не перевіряють. От будинок на Січових Стрільців не має управителя і все. Звертаюся до мешканців не легковажити. Скупий платить двічі. Краще раз трохи витратити гроші, але бути певним, що все добре», – наголосив мер.
Виконавчий директор «Балтії-сервіс» Максим Сирлик зазначив, що протягом перевірки димвентканалів виявляють ряд порушень. До того ж не всі мешканці погоджуються на перевірку.
Заступник мера Олексій Кайда запропонував розказувати людям про трагічні випадки та показувати жахливі фотографії. Та Сирлик зазначив, що це не допомагає.
Читайте також: Подробиці страшної трагедії у Франківську, в якій загинула сім’я відомої цілительки та психолога