Світові ціни на продовольчі товари знижуються через коронавірус

Світові ціни на харчі різко знижуються через скорочення попиту, пов’язаного з наслідками пандемії COVID-19.

Про це повідомляється на сайті Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН.

Середнє значення індексу продовольчих цін FAO становило у березні 172, 2 пункти. Таким чином, індекс знизився на 4,3 відсотки порівняно з лютим.

Індекс продовольчих цін FAO – це показник зміни за місяць міжнародних цін на кошик продовольчих сировинних товарів. Він розраховується на основі середніх значень індексів цін на п’ять товарних груп: зернові, м’ясо, молочні продукти, рослинні масла і цукор.

“Зниження цін переважно обумовлюється тенденціями попиту, а не пропозиції. На тенденції попиту впливають все більш кепські економічні перспективи”, – каже старший економіст FAO Абдолреза Аббассіан.

Найбільше падіння відзначається для індексу цін на цукор, що знизився на 19,1%. Серед причин – зниження попиту на споживання поза домом, що пов’язано з заходами щодо самоізоляції, а також зменшення попиту з боку виробників етилового спирту у зв’язку з різким падінням цін на сиру нафту.

Організація також зазначила про суттєве падіння індексів рослинної олії, молока та зернових зниження склало 12%, 3% та 1,9% відповідно.

Нагадаємо, в Україні зафіксували 1251 випадків COVID-19, на Прикарпатті – 11 нових

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!