Трудове рабство: поліція звільнила 100 людей з “реабілітаційних центрів”

  • Поліція України звільнила з трудового рабства 100 осіб. Злочинне угрупування діяло по всій країні під виглядом благодійної організації. Людей з наркотичною та алкогольною залежністю незаконно утримували та змушували виконувати важку роботу.

    Під час спецоперації поліція спільно з прикордонною службою, під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області припинила діяльність трьох таких центрів – у Маріуполі, Львівській та Івано-Франківській областях. Встановлений організатор групи – громадянин РФ.

    Співробітники управління по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, та слідчого управління поліції Донецької області, під процесуальним керівництвом прокуратури задокументували факти трудової експлуатації громадян у «реабілітаційних центрах», створених під вивіскою всеукраїнської благодійної організації. Докази збирали кілька місяців.

    Під час масштабних слідчо-оперативних заходів поліцейські встановили 12 учасників організації на чолі з організатором, які підозрюються в незаконному позбавленні волі людей. З «трудових таборів» звільнено близько 100 осіб. Після цього медики перевірять стан їх здоров’я.

    Зловмисники набирали «трудові бригади» за оголошеннями, обіцяючи безкоштовно позбавити громадян від наркотичної та алкогольної залежності. Свої дії маскували під виглядом соціальних працівників.

    У «пацієнтів» – чоловіків та жінок, відбирали документи, телефони та особисті речі і тримали їх у заручниках. «Реабілітація» полягала у важкій праці: на будівництві, розвантаженні, земельних роботах тощо. До тих, хто відмовлявся, застосовували заходи фізичного впливу. Умови проживання та харчування були мінімальними. Потерпілі постійно перебували під наглядом.

    Грошей за виснажливу роботу «полонені» не отримували, усі кошти йшли до «благодійної» організації та опинялися на особистому рахунку її керівника. З одного «реабілітаційного центру» він отримував до 4 тисяч гривень на день.

    Наразі тривають обшукові заходи. За фактом відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 149 Кримінального кодексу України «Торгівля людьми». Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі. Ведеться досудове розслідування.

    Попри те, що надворі ХХІ століття, людей продають, а рабство все одно існує. Воно трохи відрізняється від того звичного уявлення про нього, коли раби працюють на плантаціях, виховують панських дітей чи догоджають хазяїнам. Сучасні «раби» безоплатно працюють на будовах, надають інтимні послуги, виконують хатню роботу. Але так само, як і в давнину, не мають жодних прав.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!