Тиждень польського кіно: у Франківську покажуть 22 нових фільми

Сьогодні, 6 листопада, в Івано-Франківську анонсували черговий тиждень польського кіно „Під Високим Замком”. Розпочнеться він у п’ятницю,  8 листопада. 

Восьмий Перегляд сучасного польського кіно “Під Високим Замком” в Івано-Франківську є продовженням чудового сприйнятого публікою проєкту, який презентує сучасний доробок польського кінематографа. Ці фільми показують аби покращити, особливо в молодого покоління, загальний рівень знань про культурну спадщину Польщі, а також історію та сучасні суспільні проблеми західного сусіда України.

Особливістю цьогорічного Перегляду є фільм “Кур’єр” режисера Владислава Пасіковскєго. Це вже другий фільм цього режисера, який відкриває свято польського фільму в Івано-Франківську.

“Відкриваємо 8 Перегляд польського кіно саме фільмом “Кур’єр”. Цей фільм історичний, події відбувається під час другої світової війни. Ми повинні були показати цей фільм, бо це нове кіно. Всі кіно, які цього року ми покажемо – нові, є і драми, є комедії, є фільми сімейні для діток”, – каже авторка проєкту Барбара Пацан.

Також покажуть фільм “Забава, забава” – зворушлива історія трьох жінок — алкоголічок, які можуть жити поруч з нами. Знаменита заввідділу хірургії, енергійна пані прокурор і приваблива та здібна студентка доброго вишу, яким властива слабкість здається лише безневинною забавою, змушені будуть зіткнутися із наслідками своєї залежності.

До перегляду пропонують і кіно “День шоколаду” – Моніка і Давід тужать за найближчими. Завдяки Стрибуну Часу вони знайомляться з магічним світом, у якому живе Пожирач Понеділків та багато інших незвичайних постатей.

Загалом у цьому році буде представлено 22 фільми. Окрім кіно заплановано проведення й інших заходів, які мають показати сучасну польську культуру. Наприклад, покажуть виставку “Ян Новак – Єзьораньскі. Місія : Польща”. Вона присвячена незвичайній біографії легендарного Кур’єра з Варшави. Під конспіративними прізвищами він п’ять разів подорожував по окупованій Європі як кур’єр Польської підпільної держави. Майже чверть століття він керував польською радіостанцію Вільна Європа. Для багатьох поляків передачі РВЄ були основним джерелом інформації.

“Усі охочі зможуть насолодитися грою на фортепіано від Павла Ковальського. Це відомий польський піаніст, який має дуже великий мистецький доробок. Він виконає спеціальний концерт з нагоди національного свята Незалежності Польщі. Також запрошуємо на урок історії – це традиційний освітній блок скерований насамперед до молоді та студентів. Молодь зможе переглянути короткі фільми з серії “Історія у живих картинах”, – розповіла Мар’я Осідач, директор Центру польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську.

Впродовж попередніх семи Переглядів шанувальники кіно в Івано-Франківську змогли переглянути близько 185 польських художніх, документальних, короткометражних та анімаційних стрічок, переважна більшість вийшла на екрани у 2010-2018 роках.

“Квитки вже почали скуповувати. Людям це подобається, і ми дуже раді, що є такий проєкт в Івано-Франківську. Можемо пишатися тим, що кожного року охочих переглянути кіно більше і більше”, – додала директорка театру кіно “Люм’єр” Лідія Шкрібляк.

На всі фільми ціна квитка становить – 35 гривень.

Нагадаємо, фільм, який знімали у Карпатах, увійшов у двадцятку найкращих картин світу.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!