У 2050 році населення України різко зменшиться 

Співзасновник Українського інстититуту майбутнього Анатолій Амелін розповів, що через 10 років в Україні на одного працівника, припадатиме два пенсіонери.

“Пенсійна реформа — це ж не реформа, а оптимізація витрат пенсійного фонду України. Молоді люди з цієї реформи пенсії не отримають. Вона не створює для них бази досягнення пенсійного забезпечення, при досягненні певного віку. Їм треба заробляти гроші, а не чекати милості від держави”, – переконаний експерт.

Солідарна система не діятиме, оскільки населення України різко зменшиться, інформує gazeta.ua

“Треба враховувати демографію. У 2050 році населення України буде менше 20 мільйонів людей. Через 10 років на одного працівника, припадатиме два пенсіонери. В солідарній системі, де пенсія виплачується з наших зарплат. Грошей не вистачає. Бюджет дотує пенсійний фонд. Умовна реформа, яку рекламують, направлена на зниження його дефіциту”, – каже Анатолій Амелін.

Читайте також: Які пенсії чекають на українців

Йде оптимізація витрат пенсійного фонду за рахунок збільшення пенсійного віку.

“Міняють не пенсійний вік, а стаж, необхідний для отримання гарантій від держави. І через 10 років, люди, які виходитимуть на пенсію, раптом дізнаються, що в них недостатньо стажу. Й не зможуть отримувати пенсію, хіба якусь мінімальну допомогу”, – пояснює він.

“Кардинальне рішення проблеми могло би бути у створенні ефективного інструменту накопичення, щоб молоді люди мали 20 років запасу для накопичення ресурсів, які ефективно інвестувалися б, без крадіжок та шахрайства, і створювали б альтернативу державної пенсії”, – розповідає експерт.

Закон про так звану пенсійну реформу передбачає, що 2019-у в Україні може стартувати накопичувальна пенсійна система.

“Але моделі ще немає. Необхідно цілий рік структурувати й наповнювати, і гарантії того, що це не відмінять, теж ніхто не давав”, – додав експерт.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!