У Бурштині порядок продажу земельних ділянок викликав бурхливі обговорення

  • Сьогодні, 4 березня, відбувається сесія Бурштинської міської ради сьомого скликання. Розгляд питання про затвердження положення про порядок продажу земельних ділянок під майном  на території Бурштинської міської ради викликав бурхливі дискусії. А все тому, що деякі комісії попередньо направили положення на довивчення, а депутат Ігор Дулик вніс пропозиції з правками до положення.

    Так, у пункті 2.5 положення йдеться про те, що кошти в рахунок авансового внеску в розмірі не більше 20 відсотків вартості земельної ділянки, сплачуються громадянином, фізичною особою-підприємцем або юридичною особою в 15-денний термін після укладання відповідного договору. Авансові внески використовуються для фінансування робіт з проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки. Вартість проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки не може бути більшою ніж авансовий внесок покупця такої ділянки.

    Жваві суперечки викликали правки депутата Ігоря Дулика про встановлення нижньої межі авансового внеску на рівні 5%, тобто, в розмірі від 5%, але не більше 20%. Однак начальник юридичного відділу Володимир Данилюк був категорично проти такої поправки, аргументувавши це тим, що це суперечить статті 128 Земельного кодексу. Мовляв, авансовий внесок може бути ще 1%, 2%, 3%, 4% земельної ділянки.

    «Якщо маленька земельна ділянка і я заплачу маленький початковий внесок, то фірма може відмовитись за такі гроші робити експертну грошову оцінку. Я не вимагаю міняти закон, пише закон, що не більше 20%, тому я пропоную поставити на голосування», – акцентував Дулик.

    Голова постійної комісії міської ради з питань законності та етики Любомир Горват пояснив, що Ігор Дулик хоче, щоб була встановлена нижня межа 5%, яка відповідає закону, бо там сказано, що вона має бути не більше 20%.

    «Щоб не було одновідсоткових, наприклад, хтось вніс невеличку суму, міська рада потратила гроші, а він передумав її купувати. Якщо вартість оцінки 3000 гривень, я вніс 15 чи 70 гривень, тобто 1%. До 20%? До 20%. А ви потратили 3000 гривень. Поставте нижню межу 5%, воно закону перечити не буде», – наголосив Горват.

    Зрештою депутат Елеонора Івасюк запропонувала, що оскільки робота по цьому положенню була не узгоджена між юридичним відділом і комісією, то треба відкласти його на доопрацювання. Погодився з цим і Дулик.

    «Якщо послухати Елеонору Романівну, то чому ви у своєму виступі не запитали комісії, чому вони не працювали? Зрозумійте, всі земельні питання і всі рішення ради, що стосуються дозволів на проведення тих чи інших робіт повинні розглядатися в місячний термін з дня отримання заяв. Налаштуйтесь на те, що якщо ми хочемо так чемно працювати, приходити кожен день, раз в тиждень, раз в місяць і будемо говорити», – обурився начальник юридичного відділу.

    Також Дулик вніс пропозицію до пункту 2.8, у якому йдеться про те, що всі витрати за нотаріальне оформлення договору купівлі-продажу покладаються на покупця. Так, він з запропонував, щоб всі витрати покладалися не на покупця, а на міську раду.

  • Однак Володимир Данилюк не погодився і з цією правкою. «Я знову не погоджуюся, оскільки в таких випадках треба вносити зміни у міський бюджет на 2016 рік і закласти ці кошти. Не знаю звідки. Хто вносив пропозицію, хай думає і бюджетна комісія. Звідки ми візьмемо кошти оплатити нотаріуса? Ми не зможемо продати, якщо немає коштів», – не вгавав Данилюк.

    Проте Дулик обурився, мовляв, чому всі нотаріальні дії мають бути за кошти покупця, а не за кошти міської ради. Гроші на це він запропонував брати з суми проданої землі.

    Але начальник юридичного відділу заявив, що якщо депутати приймуть у положення ці два пункти правок, які, на його думку, суперечать земельному кодексі, то він буде змушений написати доповідну записку на ім’я міського  про припинення рішення, оскільки воно прийняте з порушенням чинного законодавства та ініціювати позачергову сесію. Врешті-решт депутати проголосували за це питання як основу, а потім поставили на голосування й правки депутата Дулика.

    Але Дулик не зупинвся і запропонував ще вилучити речення «Вартість проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки не може бути більшою ніж авансовий внесок покупця такої ділянки».

    Однак депутати не підтримали жодну з пропозицій депутата Ігоря Дулика. До слова, Роксолана Джура заявила, що міський голова не голосує за земельні питання, оскільки не зацікавлена у землі.

    DSCN4100

    Нагадаємо, що у Бурштині депутати відтепер голосують поіменно.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!