У бюджетних установах Івано-Франківська відтепер сортуватимуть сміття

У бюджетних установах Івано-Франківська відтепер сортуватимуть сміття.

Про це у соцмережі розповів Михайло Смушак, директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою.

“В усіх бюджетних установах нашого міста встановлено контейнери для роздільного сортування сміття. Починаємо з двох фракцій – пластику та паперу”, – пише Смушак.

Наразі в ці установи передали 74 комплекти контейнерів. Підприємство, яке за заявками буде вивозити відсортовані відходи, передаватиме їх на переробку. Бюджетні установи можуть і самостійно здавати вторсировину на пункти прийому, отримуючи за це кошти.

“Культура сортування відходів не з’являється просто так, її потрібно формувати. Обрали еволюційний шлях, адже правових механізмів впровадження обов’язкового сортування в Україні, на жаль, не існує. Не кажучи вже про запровадження концепції “економіки замкнутого циклу”, яка передбачає, що ресурси утримуються в економіці навіть тоді, коли продукт досягнув кінця свого життєвого циклу та можуть використовуватись знову, створюючи тим самим їх подальшу додаткову цінність”, – додає посадовець.

Таку ідею франківські чиновники запозичили за кордоном. Побувавши у Словенії, вони в кожному офісі бачили такі паперові урни для сміття. Вони придбали схожі контейнери та домовились із підприємцем, який буде забирати відсортоване сміття.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!