У Франківському драмтеатрі покажуть виставу про жорстокого давньоримського імператора

Сьогодні, 14 травня, в Франківському драмтеатрі проанонсували прем’єру трагіфарсу “Калігула”, яка відбудеться 18 та 19 травня.

Це друга сценічна робота в Україні французького режисера Жюля Одрі. “Калігула” створена за мотивами однойменної п’єси Альбера Камю. Фабула п’єси про часи правління давньоримського імператора Калігули, що ввійшов в історію жорстокістю, підступністю і вадами.

Режисер наголошує, що у цій роботі вони розглядають феномен давньоримського імператора. Мовляв, йому подобаються персонажі, наділені владою. За словами Жюля, прем’єрна постановка – це трагіфарс, тому деякі автори працюватимуть і в експериментальній манері, і в психологічній.

Директор Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський додає, що зіграти самого Калігулу – це подарунок долі. Свого часу він вже грав його, тому зараз очікує нового дихання та енергії.

“Часто кажу, що прем’єри в нашому театрі особливі, але ця найбільше. Перш за все, її поставив сам Жюль. Вчора я бачив репетицію і мене охопили дуже хороші відчуття і надіюсь глядачі також це відчують”, – сказав Держипільський.

Жюль Одрі додав, що трупа акторів, з якою йому довелося працювати – унікальна і дуже хороша.

“Я вирішив працювати із 13 акторами, але не тільки над текстами, але й над сценами. Кожен актор, кожен герой, мав знайти в своєму герої ту філософію, яку не можна передати словами”, – пояснив режисер.

За його словами, вистава про хлопця, який ніяк не може подорослішати. Наприклад, він хоче дитини, але не може народити, бо він чоловік.

Нагадаємо, Франківцям показали музично-театральне дійство за мотивами творів Тараса Шевченка

Юлія Мельничук

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!