Про це вони повідомили сьогодні, 6 липня, під час прес-конференції «Як зупинити гвалтування міста забудовами?». В прес-конференції взяли участь: Сербин Наталія – громадський активіст, волонтер; Случик Тарас – громадський активіст, член ініціативи «Вільне озеро»; Марія Гаврилюк – журналіст інтернет-видання «Курс».
Громадські активісти озвучили шість вимог та практичних пропозицій до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа та головного архітектора міста Дмитра Нижника, які дозволять припинити свавілля та запобігти корупції в архітектурно-будівельній сфері.
Як уже писав «Галицький кореспондент», на наступну сесію Івано-Франківської міської ради депутати виносять питання «Про затвердження детального плану території (уточнення положень діючого генерального плану м. Івано-Франківська) в межах вулиць Крайківського – Макогона – Промислова в Івано-Франківську». 5 липня питання погодили на депутатській «земельній» комісії. Відповідно до проекту рішення буде затверджено детальний план території (ДПТ).
Наталя Сербин повідомила, що сьогодні гектари землі, які належать громаді міста, в час, коли в державі війна і люди гинуть за землю, передають окремим фірмам, які там збудують 32 будинки.
«Ми обрали людей, які називають себе патріотами, але стикаємося з тим, що ці люди лобіюють інтереси конкретних людей, переступають через моральні цінності. Ми розуміємо, що проблема навколо озера виглядає уже порівняно з тим, що відбувається зараз на Макогона дуже маленькою, – розповідає активістка. – Ми за те, щоб все відбувалося прозоро, а не так, як вигідно конкретним політикам і бізнесменам. Якщо забудівник хоче будуватись, хай купує землю з аукціону, хай ці гроші йдуть в бюджет і хай місто розвивається за ці гроші».
Журналіст Марія Гаврилюк розповіла історію будівництва на вул. Макогона. Так, минулого року, 30 липня 2015 року, міська рада Івано-Франківська прийняла рішення №1838-56 «Про надання дозволу на розроблення детального плану території (уточнення положень діючого генерального плану м.Івано-Франківська) в межах вулиць Крайківського – Макогона – Промислова в м. Івано-Франківську».
Відтак депутати передбачили забезпечення проведення громадських слухань розробленої містобудівної документації. Проте громадських обговорень так і не було, а на засіданні депутатської комісії з питань містобудування та земельних відносин Івано-Франківської міської ради представили проект детального плану території (ДПТ) комплексної забудови мікрорайону, який виноситься на сесію 8 липня.
Згідно з проектом, площа ділянки 3,4792 га. З них 1,5 га, це земля, яку на минулій сесії, міська рада віддала під забудову фірмі, наближеній до представників ВО «Свобода». Підставою для прийняття такого рішення стало те, що “Івано-Франківська дорожня служба” минулого року викупила на аукціоні нерухоме майно на цій території. Однак орендована підприємством земельна ділянка займає лише 0,7527 га з 1,5395 га, яка йому відводиться. ТОВ “Івано-Франківська дорожня служба” купила нежитлові будівлі загальною площею 1461,3 кв. м за 6,036 млн гривень (5 млн гривень без ПДВ).
Таким чином на площі 3,48 га планується будівництво 33 багатопоперхівок, дитячий садок на 100 місць та підземний паркінг. Із 33 будинків чотири – 16-поверхові, 12 – 12-поверхові, два – десятиповерхові та 15 дев’ятиповерхівок. У першу чергу планують збудувати 32 будинки на площі 3,1 га, у другу чергу ще одну багатоповерхівку, дитсадок – у третю чергу, а приміщення з паркінгом – у четверту чергу.
Раніше, 5 червня 2016 року, під тиском громадських активістів земельна комісія відклала проект рішення на доопрацювання. Попри це рішення щодо затвердження ДПТ в межах Крайківського – Макогона – Промислова виноситься на сесію міської ради.
Марія Гаврилюк підкрекслила, що ТзОВ “Івано-Франківська дорожня служба” отримує найбільше підрядів на ремонт тротуарів, міжбудинкових проїздів, благоустрій скверів. Одним із співзасновників цього підприємства є ТОВ “ЗАХІДПОЛІРЕМКОМПЛЕКТ”.
ТОВ “ЗАХІДПОЛІРЕМКОМПЛЕКТ” заснувала помічник секретаря Івано-Франківської міської ради “свободівки” Оксани Савчук 26-річна Павликівська Уляна Василівна – методист Івано-Франківського дитячо-юнацького пластового центру. Очолює це підприємство Джус Ірина Богданівна – головний бухгалтер ТОВ “Комунальні інвестиції”, співзасновником яких була сама Оксана Савчук та екс-депутат міської ради, а нині член виконкому “свободівець” Михайло Сеньків.
«Якщо детальніше прослідкувати, то зв’язки тягнуться аж до «сірого кардила» партії «Свободи» Ігоря Кривецького», – зазначила вона.
Наталя Сербин пригадала, що коли Марцінків йшов на вибори, то казав, що не буде незаконних забудов і він припинить свавілля. «В той же час він займається тим, що буде будуватися великий квартал. А фірма, яка ставить бруківку, завтра вже буде будівельною компанією», – наголосила Сербин.
Громадський активіст, член ініціативи «Вільне озеро» Тарас Случик розповів, що ДПТ складається з двох частин: графічної і текстової. «Вчора депутати отримали цю графічну і текстову частину на самому засіданні. А це означає, що вони не могли прийняти якісне рішення, бо це складний документ».
Відтак він озвучив вимог шість вимог до міської влади для зупинення архітектурного ґвалтування міста:
- Не затверджувати внесенні на чергову сесію ради ДПТ у зв’язку з порушенням процедури, зокрема порушенням ч. 11 ст. 59 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (оприлюднення проектів рішень із всіма додатками за 20 робочих днів до розгляду з метою прийняття) та порушення процедури проведення громадських слухань згідно з Постановою КМУ №555;
- Дати дозвіл на розробку, замовити та профінансувати з міського бюджету план зонування міста.
- Дати дозвіл на розробку, замовити та профінансувати з міського бюджету розробку комплексного ДПТ навколо міського озера;
- Створити офіційну карту містобудівних умов та обмежень;
- Створити офіційну карту незаконних будівництв.
- Створити офіційну карту скандального будівництв.
Карту незаконних забудов, за словами Случика, створили у Львові. “Міський голова і головний архітектор міста мали би це вже зробити в перший місяць після того, як прийшли на свою посаду. Вони несуть за це персональну відповідальність, – наголосив активіст. – Є прохання не виносити ДПТ, які кавалками роблять навколо озера, а затвердити єдиний нормальний ДПТ, щоб вирішити проблему з незаконними забудовами”.