У Франківську храми УГКЦ залишаються відкритими для приватної молитви

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин надав вірним Архієпархії УГКЦ звільнення від обов’язку фізичної участі у Божественній Літургії.

Таке рішення прийняли через запровадження карантину на території України, з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

“Скориставшись з цієї диспензи, вірні не будуть порушувати церковної заповіді, яка зобов’язує їх брати участь у Божественній Літургії в неділі і свята. Однак заохочуємо, щоб особи, які скористаються з цієї диспензи, в неділі та свята перебували на особистій та родинній молитві, а також єдналися в молитві з Церковною спільнотою через засоби масової комунікації», – каже Митрополит Володимир Війтишин.

Так, віряни на час карантину запрошені єднатися в молитві з усією Церквою через засоби масової комунікації.

Усі храми залишаються відкритими для приватної молитви.

“Як відомо, через спалах коронавірусу в цей надзвичайний час Великого Посту нам заборонено збиратися в наших храмах в кількості понад 10 осіб. Та попри жодні обставини, Церква завжди залишатиметься живою спільнотою”, – розповів “Галицькому Кореспонденту” голова департаменту інформації при Івано-Франківській архієпархії Іван Стефурак.

Зауважує, що церква й надалі плекає глибоку молитовну єдність між душпастирями, які безперестанно служать в храмах та вірними, які молитовно єднаються з усією Церквою зі своїх домівок.

Медики клініки Святого Луки розробляють чіткі практичні інструкції для священників Івано-Франківської Архієпархії щодо санітарно-епідеміологічних заходів на парафії з метою запобігання поширення інфекції, особливо у храмах.

За цих умов все-таки важливо, щоб храми залишалися відчиненими для приватної молитви“, – додає Стефурак. 

У зв’язку із запровадженням карантину на території України та надзвичайної ситуації в Івано-Франківській області, з благословення Архієпископа і Митрополита Володимира Війтишина при Івано-Франківському Архієпархіальному управлінні створено Координаційний центр швидкого реагування на виклики, зумовлені небезпекою поширення COVID-19. Робота центру направлена на допомогу в боротьбі із пандемією. 

Також, вчора, 25 березня Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового в місті Івано-Франківськ замовив апарат штучної вентиляції легень (ШВЛ), який вже наступного тижня прибуде до Івано-Франківська та буде переданий медпрацівникам.

Читайте також: Вселенський патріарх наказав церквам припинити служби до кінця березня

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!