У Франківську літнім студентам розказали про субсидії

Сьогодні, 27 грудня, в Івано-Франківську відбулось останнє в цьому році заняття в Університеті третього віку.

До літніх студентів прийшла заступниця директора департаменту соціальної політики Оксана Жишото. Вона розповіла пенсіонерам про зміни, які відбулись у положенні про призначення субсидій, оскільки умови їх надання кардинально змінилися із 1 травня. Зокрема лекторка наголосила, що при призначенні субсидій тепер враховуються майновий стан громадян, зайнятість та доходи членів сімей домогосподарств, які там не зареєстровані тощо.

«Ми хочемо, щоб більше мешканців міста розбирались у цьому питанні. Тому важливо розповідати людям, за яких умов призначаються чи не призначаються субсидії та які є винятки», – розповідає пані Оксана.

Вона пояснює, що громадяни тепер не мають право на субсидію, якщо у них є машина, віком не менше п’яти років, якщо працездатна особа не має роботи чи її зарплата менша за мінімальну та вона не сплачує єдиний соціальний внесок. Також субсидію не дадуть, якщо ви робите покупку на більше ніж 50 тисяч гривень чи набуваєте право власності на житло, земельну ділянку, товари та інші речі  більше ніж на 50 тисяч, чи маєте борги. Окрім того, субсидію не нарахують, якщо опалювальна площа перевищує 120 квадратних метрів для квартири та 200 квадратних метрів – для індивідуального будинку (винятками є тільки дитячі будинки сімейного типу та будинки прийомних сімей та сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей). А ще не варто чекати субсидії, коли ви маєте заборгованість по сплаті аліментів понад три місяці.

«У нас напевне 50%, а може і більше, одержувачів субсидій – пенсіонери, тому їм потрібно знати такі речі. Деяка частина вже знає це все, але є ті, хто досі чекає на автоматичне перепризначення субсидії», – закінчує лекторка.

Після закінчення лекції всі студенти отримали сертифікати та обговорили навчання у наступному семестрі.

Читайте також: У Франківську в Університеті третього віку говорили про медіаграмотність

   

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!