У Франківську на День Соборності утворять символічний ланцюг єднання

Про це мовилось сьогодні, 16 січня, під час оперативної наради. День Соборності відзначатимуть 22 січня. Тож міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків запропонував утворити символічний ланцюг єднання.

«Треба щось подумати, щось креативне зробити. Бо в нас все по старинці йде. Треба опрацювати з поліцією питання безпеки. Давайте вздовж вулиці Грюндвальської зробимо символічний ланцюг єднання», – запропонував мер.

Довідково:

День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Офіційно в Україні його відзначають з 1999 року.

Свято встановлено в Україні «…враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки для утворення єдиної (соборної) української держави…» згідно з Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99[1].

У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Також “Галицький кореспондент” писав, що в Івано-Франківську зроблять реконструкцію бою під Крутами.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!