У Франківську на Січових Стрільців відреставрували старовинну вивіску

Сьогодні, 12 жовтня, в Івано-Франківську презентували відреставровані вивіски на музичній школі №2.

Протягом багатьох років дослідники та історики намагалися розшифрувати літери на фасаді будівлі на вулиці Січових Стрільців, 17. Завдяки проекту реставрації старовинних вивісок платформи “Тепле місто” вдалося дослідити та відкрити напис. Таємним словом виявилось “restauracia” – ресторація.

Нагадаємо, що раніше реставратори знайшли на фасаді будинку №74 на вулиці Шевченка кілька вивісок старих магазинів, українською та польською мовами.

Реставрацію проводять фахівці зі Львова – Ірина Гірна та Ірина Дуткевич (майстерня “Гарда”). За словами Аліни Букіної, координаторки програми “Вивіски”, цим прикладом активісти хочуть привернути увагу до збереження історичного середмістя.

Ірина Дуткевич каже, що робота тривала приблизно тиждень, вона була поділена на два етапи. Жінка зазначила, що всі букви не вдалось розшифрувати, але його відновити можна.

“Застосовувались всі природні матеріали під час робіт”, – каже реставраторка.

Аліна Букіна також зазначає, що увагу хочуть привернути до вивісок та фасадів: яка історична пам’ять занедбана.

“На Січових Стрільців була ресторація. І ця будівля була побудована спеціально для ресторану. Напис нам хотілося дуже зберегти, щоб всі його бачили”, – каже пані Аліна.

Також вона зазначає, що проект вже добігає кінця, але хочуть, щоб така робота продовжувась, бо є ще об’єкти, які можна відреставрувати

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!