Сьогодні, 22 грудня, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.
Голова комісії Василь Мельничук (ВО «Батьківщина») розпочав засідання зі знайомства. Він зазначив, що в склад постійної комісії входять шестеро депутатів, але зараз присутні п’ятеро, оскільки Олег Гончарук у відрядженні. Окрім того, на засіданні були присутні Василь Гладій – перший заступник голови облради, Ольга Галабала – заступник голови облради, Леся Балагура – заступник директора департаменту фінансів ОДА та Руслан Панасюк – директор «Офісу реформ» в області.
«Наша комісія є самодостатня, у всіх є потенціал, і я вважаю, що ми його використаємо у своїй роботі», – зазначив Мельничук.
У порядку денному заплановано обговорення рішення обласної ради «Про внесення змін до Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016 – 2020», (доповідає Василь Гладій – перший заступник голови обласної ради), регіональної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Івано-Франківській області на 2016-2020 рр. (доповідає Василь Гладій), проекту рішення обласної ради «Про обласний бюджет на 2016 рік» (доповідає Леся Балагура – заступник директора департаменту фінансів ОДА), про хід виконання закону України добровільних об’єднань громад в Івано-Франківській області (доповідає Руслан Панасюк – директор «Офісу реформ» в області) та ін.
Перший заступник голови обласної ради Василь Гладій повідомив, що 09. 10. 2015 році Обласна рада прийняла програму про розвиток місцевого самоврядування в Івано-Франківській області.
Ця програма складається з декількох підпрограм:
1. Обласний конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування;
- Обласний конкурс «Громада кращого довкілля»;
- Обласний конкурс «Краща спортивна громада»;
- Обласний конкурс «Краща етнокультурна громада»;
- Фонд обласної ради на виконання депутатських повноважень;
- Обмін досвідом та сприяння розвитку місцевого самоврядування;
- Висвітлення роботи органів місцевого самоврядування у ЗМІ;
Він зазначив, що загалом ідея створення та функціонування цієї програми належить колишньому голові обласної ради Василю Скрипничуку.
Гладій запропонував внести ряд змін у цю програму.
Зокрема, внесення змін у положення про фонд обласної ради на виконання депутатських повноважень. Йдеться про те, щоб половину коштів спрямовувати на допомогу учасникам АТО, а половину – на допомогу іншим категоріям осіб, які будуть звертатися.
Також він запропонував збільшити суму подяки від голови обласної ради до 1000 гривень (на сьогоднішній день вона становить 500 гривень) та збільшити загалом обсяг фінансування на 2016 рік, а саме – передбачити видатки для встановлення електронної системи голосування у розмірі 1 млн 500 тис грн.
«Ви знаєте, що Верховна Рада прийме відповідний закон про електронне голосування і тоді це вже буде норма закону. Ми хочемо підготуватися до цього. Ми плануємо зустрітися з ректором університету нафти і газу та з ректором ПНУ, щоб вони запропонували нам систему електронного голосування, яку застосовують у вишах. Ми разом спільно поспілкуємося, напрацюємо варіанти і приймемо рішення», – зазначив Гладій.
Однак заступник голови комісії Сергій Коцюр сказав, що на цю систему треба близько 500 тисяч гривень на 40 осіб. «Якщо межа на 90 осіб, то сума не росте пропорційно, треба значно менше коштів на обладнання електронної системи голосування. Для чого виділяти на це стільки коштів?», – обурився він.
Але Гладій відповів, що можливо на це треба менше коштів, а 1 млн 500 тис – це умовна сума. Адже мова йде і про обладнання робочого місця депутата (мається на увазі екрани, мікрофони тощо).
Як з’ясувалося, депутати зараз на руках не мають цієї програми загалом, тому їм важко зорієнтуватися у змінах, які пропонуються.
Крім того, Василь Гладій запропонував збільшити фонд обласної ради на виконання депутатських повноважень до 36 тисяч гривень (до цього вона становила 24 тисячі) на кожного депутата і відповідно фонд голови обласної ради до 1 млн 512 тис гривень. Звідси власне і виділятимуться кошти на допомогу учасникам АТО та людям, які за нею звертатимуться.
Нагадаємо, що Олександр Сич повідомив, що скрізь в Україні є електронна система, яка рахує голоси, а в Івано-Франківську – немає.