У Франківську переможці конкурсу стартапів розповіли про свої успіхи

Сьогодні, 15 травня, в Івано-Франківську розповіли про результати реалізації проектів-переможців конкурсного відбору стартапів 2018 року.

Начальник управління інвестиційної діяльності Ігор Попадюк розповів, що вони хочуть проанонсувати наступний конкурс старапів. Подача заявок на нього стартувала вже з 9 травня і триватиме до 29 травня. Проте перед анонсом розповіли про реалізацію проектів, які перемогли минулого року.

Першим представили проект «Впровадження технологій мобільного навчання та доповненої реальності під час вивчення хімії в закладах середньої освіти».

“Ми часто можемо почути, що дітям не цікаво в школі. Тому ми хотіли модернізувати навчальний проект і розробити мобільні додатки з хімії, щоб діти могли побачити все те, чого немає і підручниках”, – сказала представниці проекту.

Так, в рамках проекту вони розробили додаток “LiCo”, який розмістили в Play Market. До цього створили декілька маркерів. Представниця проекту зазначила, що у майбутньому вони планують розробити схожі проекти і для інших предметів, а не тільки хімії.

Наступним проектом, який представили – “Термостан”. Він спрямований на те, щоб допомогти батькам і дітям. Мовляв, якщо у дітей підніметься температура, то батькам на телефон прийде сповіщення.

Міський голова Руслан Марцінків зазначив, що ідея дуже цікава і вона дуже актуальна для лікарень.

Ще один проект, який минулого року переміг – “Налагодження серійного виробництва приладу для контролю теплоти згоряння природного газу GAS-HI-Q”. Ідея стартапу проста, чому за бензин різної якості люди платять різні кошти, а за газ – ні? Саме тому франківці створили прилад за контролем якості газу. Представники проекту пояснили, що у них навіть вже є замовлення.

Останнім розповіли про проект «Жуйка на основі карамелізованого меду, воску та прополісу для профілактики та лікування пародонтиту і пародонтозу та інших стоматологічних захворювань». Отримані гроші представники проекту витратили на закупівлю потрібних матеріалів та низку наукових досліджень.

Зрештою учасникам проекту вдалося довести, що їхні жуйки допомагають при хворобах.

По закінченню Руслан Марцінків запросив франківців взяти участь у другому конкурсі стартапів та додав, що місто намагатиметься пришвидшити фінансування проектів-переможців.

“Другий конкурс має бути ще потужнішим. Думаю, учасників має бути все більше і більше”, – сказав Марцінків.

Нагадаємо, Зробити Івано-Франківськ кращим: Urban Space профінансує ще сім проектів

Анастасія Кіндратишин

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!