У Франківську переможці конкурсу стартапів розповіли про свої успіхи

  • Сьогодні, 15 травня, в Івано-Франківську розповіли про результати реалізації проектів-переможців конкурсного відбору стартапів 2018 року.

    Начальник управління інвестиційної діяльності Ігор Попадюк розповів, що вони хочуть проанонсувати наступний конкурс старапів. Подача заявок на нього стартувала вже з 9 травня і триватиме до 29 травня. Проте перед анонсом розповіли про реалізацію проектів, які перемогли минулого року.

    Першим представили проект «Впровадження технологій мобільного навчання та доповненої реальності під час вивчення хімії в закладах середньої освіти».

    “Ми часто можемо почути, що дітям не цікаво в школі. Тому ми хотіли модернізувати навчальний проект і розробити мобільні додатки з хімії, щоб діти могли побачити все те, чого немає і підручниках”, – сказала представниці проекту.

    Так, в рамках проекту вони розробили додаток “LiCo”, який розмістили в Play Market. До цього створили декілька маркерів. Представниця проекту зазначила, що у майбутньому вони планують розробити схожі проекти і для інших предметів, а не тільки хімії.

    Наступним проектом, який представили – “Термостан”. Він спрямований на те, щоб допомогти батькам і дітям. Мовляв, якщо у дітей підніметься температура, то батькам на телефон прийде сповіщення.

    Міський голова Руслан Марцінків зазначив, що ідея дуже цікава і вона дуже актуальна для лікарень.

    Ще один проект, який минулого року переміг – “Налагодження серійного виробництва приладу для контролю теплоти згоряння природного газу GAS-HI-Q”. Ідея стартапу проста, чому за бензин різної якості люди платять різні кошти, а за газ – ні? Саме тому франківці створили прилад за контролем якості газу. Представники проекту пояснили, що у них навіть вже є замовлення.

    Останнім розповіли про проект «Жуйка на основі карамелізованого меду, воску та прополісу для профілактики та лікування пародонтиту і пародонтозу та інших стоматологічних захворювань». Отримані гроші представники проекту витратили на закупівлю потрібних матеріалів та низку наукових досліджень.

  • Зрештою учасникам проекту вдалося довести, що їхні жуйки допомагають при хворобах.

    По закінченню Руслан Марцінків запросив франківців взяти участь у другому конкурсі стартапів та додав, що місто намагатиметься пришвидшити фінансування проектів-переможців.

    “Другий конкурс має бути ще потужнішим. Думаю, учасників має бути все більше і більше”, – сказав Марцінків.

    Нагадаємо, Зробити Івано-Франківськ кращим: Urban Space профінансує ще сім проектів

    Анастасія Кіндратишин

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!