У Франківську презентували документальну книжку про Євромайдан

Сьогодні, 1 березня, відбулася презентація науково-документального видання “Український Євромайдан. Прикарпатський вимір”.

У залі зібралися автори проекту, викладачі, студенти, родичі прикарпатців – Героїв Небесної Сотні, представники засобів масової інформації. Повідомляє прес-служба ПНУ.

Презентацію урочисто розпочав ректор університету Ігор Цепенда. У своєму вітальному слові він зазначив, що видання “Український Євромайдан. Прикарпатський вимір” є результатом роботи колективу викладачів Інституту історії, політології та міжнародних відносин та філософського факультету, а також підкреслив важливість проекту і подякував авторському колективу за їхню працю. Присутні вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної Сотні.

У свою чергу перед учасниками заходу виступили голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, голова громадської організації «Родини Героїв Небесної Сотні», батько Героя Небесної Сотні, студента університету Романа Гурика Ігор Гурик, редактор науково-документального видання “Український Євромайдан. Прикарпатський вимір” Микола Кугутяк, директор навчально-наукового центру історії українського національно-визвольного руху, упорядник видання Микола Вітенко.

“Робота над книгою тривала майже два роки. Зважаючи на те, що на сьогоднішній день ми не маємо повної повноти документів, книга наповнена своїм оригінальним змістом. Він полягає у тому, що ми намагалися через доступні широкому загалу документи розглянути всі місця де були мітинги і розповісти про події, які відбувалися не тільки на столичному Майдані, а й на Франківському”, – зазначив Микола Кугутяк.

На різних етапах дослідження до нього долучалися студенти, аспіранти, учителі, представники громадськості, політичних партій, органів влади та самоврядування, активні учасники Майдану. У книзі розкрито причини та передумови Революції Гідності, проаналізовано рушійні сили та цілі. У нарисах, статтях, а також у хроніці подій і документах простежено внесок жителів Івано-Франківської області в події Євромайдану.

Окремий розділ книги присвячений загиблим прикарпатським Героям Небесної Сотні, Героям України – Роману Гурику, Сергію Дідичу, Ігорю Дмитріву, Богдану Калиняку, Михайлу Костишину, Ігорю Ткачуку та Василю Шереметі.

Найбільшу частину видання становить розділ “Документи і матеріали”. В ньому вміщено найбільш важливі, на думку авторів, джерела, що висвітлюють Революцію Гідності від загострення політичної дискусії навколо питання євроінтеграції України у вересні 2013 року і до інтерв’ю з учасниками Євромайдану та повідомлень про вшанування пам’яті Героїв.

Завершує книгу розділ «Феномен Українського Євромайдану очима науковців». У ньому вміщено наукові розвідки із осмисленням значення Революції Гідності для сьогодення і майбутнього, аналізується роль лікарів та церкви у масових народних протестах, підкреслюється загальнонаціональний характер вимог Майдану, їхня співзвучність із вимогами історичної епохи. Загалом в книзі близько 700 сторінок.

Батько Героя Небесної Сотні Романа Гурика Ігор Гурик подякував всім присутнім за те, що прийшли на презентацію. За його словами, презентація цієї книги є дуже важливою, адже вона донесе до майбутніх поколінь правду про події цих кілької місяців і подвиг Героїв.

Видання книги стало можливим завдяки фінансуванню Івано-Франківської обласної ради. Голова облради Олександр Сич зауважив, що це є дуже фундаментальний проект і питань щодо важливості його фінансування не виникало.

На завершення презентації голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич та редактор видання Микола Кугутяк вручили родичам прикарпатських Героїв Небесної Сотні примірники науково-документального видання “Український Євромайдан.Прикарпатський вимір”.

Нагадаємо, що у Варшаві може з’явитись вулиця імені Героїв Майдану.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!