У Франківську презентували фільм про Митрополита Володимира Стернюка

Сьогодні, 11 квітня у Івано-Франківську презентували фільм як ілюстровану історію про життя та діяльність Митрополита Володимира Стернюка.

Авторка ілюстрованої історії – Анастасія Сеньків, учениця 11-го класу Католицької школи.

“Така ідея виникла ще на уроці історії. Про цю постать я дізналась від свого викладача. Постать Володимира Стернюка зацікавила мене тим, що він є маловідомим, але це не применшує його заслуг. Якщо спитати будь-якого перехожого, чи знає він, хто такий Митрополит Володимир Стернюк, вони не зможуть відповісти”, – каже Анастасія.

Володимир Стернюк народився 12 лютого 1907 року в сім’ї священика Володимира Стернюка та Євгенії Коновалець. Мамин рідний брат – Михайло Коновалець, був батьком провідника ОУН полковника Євгена Коновальця. Закінчивши гімназію у Бельгії, Володимир Стернюк стає редемптористом.

Тим часом на рідних землях один окупант змінює іншого. Червона Москва вирішує ліквідувати Греко-католицьку Церкву. У 1947-му році Володимира Стернюка арештовують. Майбутнього владику заочно судять у Москві. Вирок – 5 років каторжних робіт на лісозаготівлі.

“Я відношусь до тих людей, яких би спинили на вулиці і вони не змогли б сказати, хто такий Володимир Стернюк. Я відкрила його для себе завдяки проекту Анастасії. Ця робота виконана в графічній техніці, що, на мою думку, було доцільно,” – каже Юлія Бурак, ілюстраторка.

Сам фільм вже можна переглянути на Youtube.

Нагадаємо, Вулицями Івано-Франківська пройде Хресна дорога, присвячена Року родини

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!