В Івано-Франківську стартувала програма розвитку ІТ-проектів “1991 Івано-Франківськ”.
Це некомерційний інкубатор, який допомагає незалежним IT-розробникам створити стартапи та сервіси на основі великих масивів відкритих даних, які будуть корисні українським громадянам, компаніям та державним органам.
Директор інкубатору Віктор Гурський розповідає, проект створили цьогоріч у Києві, як платформу для об’єднання ІТ-технологій, громадських ініціатив, бізнесу та влади. Проект спрямований на те, щоб зробити інновації ближчими до людей.
Івано-Франківськ був обраний серед інших міст через активну громадську позицію та великий IT-потенціал – це друге місто, де відкривається інноваційний простір. Окрім Києва та Франківська, проект для стартаперів запрацює у Дніпрі.
У Франківську спробували свої сили 20 проектів, з яких у першому етапі відібрано 10.
Сьогодні відбувається конкурс з відбору міських проектів: стартапери допрацюють свої проекти з менторами (наставниками), які нададуть поради для підняття ідей на новий рівень.
За підсумками сьогоднішньої роботи ментори оберуть 5 проектів активістів та громадськості, що будуть реалізовані у місті.
Для прикладу франківчанин Андрій Черніков розповів, що створена ним програма проаналізувала декларації чиновників, а команда активістів зробила неупереджені висновки щодо них. З його слів проект дозволить виявити корупціонерів. “Хочеться дослідити прогресію щодо статків чиновників, адже ці дані досить цікаві”, – ділиться Андрій.
Проекти, що змагаються сьогодні у Франківську досить різноманітні, а ініціаторами є активісти з усієї країни.
Наприклад львів’янин Максим Морус привіз до Франківська програму, яка дає результати оцінки діяльності “наших героїв”. Мова йде про активістів, політиків, громадські організації та політичні партії. Команда на чолі з Максимом аналізує діяльність “героїв”, адже переконані: місто – це господарка. Програма аналізує, які проекти було реалізовано, звідки взяли кошти, чи довели проекти до кінця. Активісти переконані, стартап буде успішним, адже вони знають, звідки взяти цю інформацію та як її систематизувати. До співпраці охоче залучають активну громадськість.
“В України дуже великий ІТ-потенціал. В цій сфері працює близько 115 тисяч українців”, – ділиться директор інкубатору.
Інкубатор 1991 допоможе створити сприятливий інвестиційний клімат та залучати в регіон додаткові фінанси, надасть новий поштовх розвитку місцевому бізнесу. Дозволить активним громадянам створювати сервіси, які будуть аналізувати державні дані та вдосконалювати державні послуги.
Які проекти будуть реалізовані у Франківську стане відомо незабаром.