У Франківську розповіли і показали, як незрячі поїдуть на велосипедах закордон

Сьогодні, 29 серпня, в Івано-Франківську розповіли про міжнародний велопробіг «Бачу!Можу!Допоможу!»

У велопробіг, який вперше стане міжнародним, відправиться 12 тандемів – двомісних велосипедів, де один водій буде зрячий, а інший – незрячий. Подорож триватиме з 30 серпня до 12 вересня. Учасники поїдуть до Берліна.

З Івано-Франківська виїжджатиме кілька учасників, велосипеди для пробігу надають організатори. Першу зупинку вони робитимуть у Рогатині. Всім велосипедистам від 18 до 25 років. Участь беруть мешканці України, Польщі та Німеччини.

«Люди долучалися дуже активно, ми побачили, що учасників незрячих було навіть більше, адже це крута можливість», – розповідає Анжела Підхомна.

Одна із незрячих учасниць, Марина Старусьова, вже не вперше бере участь у пробігах. Уже після першої подорожі вона почала більше займатися спортом.

«На перший марафон я дуже боялася їхати, але подумала «бійся і роби». Я зрозуміла, що на тандемі потрібно довіряти пілоту», – каже Марина.

Також усім охочим запропонували заплющити очі і спробувати проїхатися. Такий соціальний експеримент, кажуть організатори, проводиться для того, щоб пережити досвід подорожі незрячого велосипедиста у парі зі зрячим та відчути як це — бачити без зору.

Нагадаємо, у Калуші відбудеться Всеукраїнський захід “Велодень”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!