У Франківську оновлять насоси в котельнях ТКЕ

Сьогодні, 28 лютого, в Івано-Франківську відбулось чергове засідання виконавчого комітету. Під час нього затвердили інвестиційну програму Державного міського підприємства «Івано-Франківськ-теплокомуненерго» на 2019 рік.

У проекті рішення йдеться, що програма створена, щоб зменшити споживання енергетичних ресурсів, у першу чергу природного газу, за рахунок реконструкції системи теплопостачання. Здебільшого мова йде про котельні та теплові мережі.

Як пояснюють тепловики, це дозволить зменшити втрати при виробництві, транспортуванні та постачанні теплової енергії, а також зменшити поточні експлуатаційні витрати.

До слова, на балансі підприємства знаходиться 31 котельня. Також ТКЕ має 25 централізованих теплових пунктів та 58 індивідуальних теплових пунктів. В Івано-Франківську 74 214 людей користуються послугами центрального опалення та 41 186 осіб – гарячою водою.

Тепловики пояснюють, що сьогодні переважна частина встановлених потужностей та обладнання системи теплопостачання наближається до критичних строків своєї експлуатації, більшість центральних теплових пунктів оснащена застарілим технологічним обладнанням. Середній строк експлуатації котлів становить 20,9 років, зношення котлів складає близько 75%; системи транспортування теплової енергії до споживачів – приблизно 70%. Мовляв, відключення окремих споживачів від централізованої системи теплопостачання все більше набуває всіх ознак серйозної проблеми. На сьогодні  відключено близько 27% споживачів.

Так, згідно з програмою хочуть виконати такі роботи:

  • Заміна мережного насоса продуктивністю 120 м3/год, напором 85 м на котельні Федьковича з частотним перетворювачем.
  • Заміна насоса підживлення теплових мереж від котельні Симоненка, з встановлення частотним перетворювачем продуктивністю 22 м3/год та тиску 6 бар.
  • Заміна мережевого насоса на котельні Симоненка 3 продуктивністю 720 м3/ год та напором 90 м із запірною арматурою (ø250 – засувка 16 бар, ø 250 – зворотній клапан 16 бар).
  • Встановлення частотного перетворювача для підвищуючих насосів теплоносія на ЦТП по вул. Хоткевича,75 для електродвигуна 30 кВт з шафою перемикань (1 частотний регулятор на 2 підвищуючих насоса).
  • Встановлення частотного перетворювача для підвищуючих насосів теплоносія на ЦТП І. Павла ІІ,20 для електро двигуна 22 кВт з шафою перемикань.
  • Заміна димової труби діаметром Ø 700/760 мм, ø 500/560 мм висотою Н=31 м на вул. Мазепи 114.

Окрім того міський голова Руслан Марцінків зазначив, що франківці скаржаться на тарифи на тепло. Проте керівник підприємства Руслан Гайда зазначив, що 1 травня та 1 жовтня тарифи знову піднімуть і це не від них залежить.

Нагадаємо, Борг франківського «Теплокомуненерго» сягає 265 мільйонів гривень

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!