У Франківську відзначать 30-річчя першої публічної молитви

 У неділю, 16 червня, в Івано-Франківську відзначать 30-річчя першої публічної молитви УГКЦ. Про це повідомили сьогодні, 11 червня, під час пресконференції в Архієпархії УГКЦ.

Богослужіння розпочнеться о 10:00 в Меморіальному сквері. Очолить його Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин. А опісля відбудеться панахида за всіма полеглими героями.

У червні 1989 року в парку ім. Січинського (сьогодні – Меморіальний сквер) в Івано-Франківську священники та віряни підпільної Української Греко-Католицької церкви провели перше публічне богослужіння, після десятилітнього переслідування. Тоді всі учасники, яких було близько 60 тисяч, прийшли з синьо-жовтими прапорами.

«У ці часи перебудови вийшли з в’язниці шестидесятники. Тоді й церква вийшла з підпілля. Тому на могилах почали відбувалися панахиди, а опісля – віче національного духу. Церква допомагала збирати людей. У 1989 році у травні було голодування в Москві, аби греко-католикам дозволили проводити молитви. Наші владики його розпочали, а продовжили люди. Тривало воно до кінця року», – пригадує владика Володимир.

Тоді, за його словами, парк Січинського був інший, там було все сплюндровано. Але це місце було пам’ятне, історичне. Були великі перешкоди, які вдалося пройти, і богослужіння відбулися. Приїхали до Франківська і львів`яни, вони йшли тодішньою вулицею Леніна з українським прапорами.

«Дід мене водив до церкви та розказував свої спогади. Ці заходи треба робити насамперед для молоді. Я тоді був малим, але те піднесення громади відчував. А мій син тепер дуже дивується, коли я йому розказую про події, які були тоді. Тому я переконаний, що ця традиція повинна зберігатися. Дуже добре, що ми це пам’ятаємо. Хочу, щоб якомога більше мешканців долучилися до цього богослужіння. Будуть долучені всі комунальні служби, щоб цей захід відбувся на належному рівні», – каже міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

Нагадаємо, Івано-Франківська обласна рада виділила ще два мільйони гривень на церкви

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!