У франківських магазинах заборонять продавати алкоголь після 22.00, в МАФах – взагалі

Заступник міського голови Богдан Білик сьогодні, 31 жовтня, під час оперативної наради доповів про механізм реагування на факти незаконного продажу алкогольних напоїв та порушення встановленого режиму роботи закладами торгівлі.

За його словами, оскільки подорожчала горілка та сигарети, то пропорційно збільшилась кількість наливайок.

Тож міський голова Руслан Марцінків доручив заборонити продаж алкоголю в МАФах, так, як в Києві.

«Готуйте рішення на виконавчий комітет. Забороняємо продає алкоголю в МАФах», – зазначив мер. Однак Богдан Білик зауважив, що тоді та вся горілка піде в наливайки.

«Ми перевірили і виявили у 88 закладах торгівлю алкоголем і тютюном без застосування реєстраторів. Коли фіскальна слуга перевіряє, то виявляється що штраф за це 1 грн. Але коли не видають чек, то є ймовірність, що це підробка», – зауважує Білик.

Також він зазначив, що магазини необов’язово мають просити дозволу на цілодобовий режим роботи. Відповідно міська рада не може на це вплинути.

«Готуйте рішення і заборонимо ще після 22.00 продавати алкоголь. Нехай прокуратура і поліція ними займуться. Нехай підприємці судяться. Або ми наводимо порядок, або… У Львові є таке рішення міської ради і воно якось виконується. Нехай поліція поїде у Львів і повчиться у колег. Ну не можна так, треба боротися, а не переводити стрілки один на одного», – додав Марцінків.

Однак заступник міського голови Богдан Білик пояснив, що таке рішення міської ради вже є. А заступник керівника патрульної поліції повідомив, що у Львові підприємці просто не мають ліцензії, тому й там не продають алкоголь після 22.00.

«Богдан Іванович, ви недопрацьовуєте. Ця боротьба з алкоголем покладена персонально на вас. Механізми є, але не буду говорити при камерах. Ми не є правовою державою. В Криму захотіли навести порядок з злочинністю і навели. З гральними автоматами не можемо боротись, з наркотиками також, то хоч з алкоголем можна?», – висловив невдоволення Руслан Марцінків.

Втім Богдан Білик зазначив, що боротися треба, але не заборонами. Мовляв, заборони породжують ще більшу кількість наливайок. Тому треба шукати інші методи.

«Є один принцип – після 22.00 не можна продавати алкоголь і крапка. А наливайки – це вже не наші проблеми. Нехай інші боряться. Так, трохи будуть крики, невдоволення, але може буде менше п’яних і злочинів», – резюмував мер.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!