Цього тижня Галицький національний природній парк прийняв рідкісних хижих птахів. Їх у свій час відібрали у львівських вуличних фотографів. Це степові канюки, орел білохвостий та орел могильник. Всі пернаті занесені до Червоної книги.
Орлан білохвостий – один з найбільших представників хижих птахів Євразії — розмах крил досягає 2,5 м. Мешкає в прибережних лісах, поблизу водойм, багатих рибою. Гнізда влаштовує на високих деревах, подалі від людей. У більшості районів мешкання є рідкісним. У середині XX сторіччя чисельність орлана-білохвоста дуже скоротилася внаслідок переслідування з боку людини та отруєння птахів отрутохімікатами. Протягом останніх декількох десятиліть чисельність в багатьох країнах частково відновилася. В Україні осілий, кочовий, перелітний птах.
Середовищами існування степового канюка є гористі та відкриті ландшафти, а також степи і напівпустелі. При достатку здобичі він може гніздитися навіть у справжніх пустелях. У цілому, необхідною умовою для його присутності є відкриті простори для полювання, а також відповідні місця для гніздування. Такі місця можуть бути розташовані до висоти 2700 м над рівнем моря. В Україні цей вид трапляється у лісостеповій, степовій смугах і Криму. Окремі пари гніздяться в лісовій смузі.
Основні причини падіння чисельності канюка степового є розорювання цілинних земель (ХІХ–ХХ ст.), злочинний спланований відстріл хижих птахів у 1950–1969 роках, та скорочення кормової бази. Канюка степового включено до Червоної книги України (статус – рідкісний), Конвенції CITES, Боннської та Бернської конвенцій. Детальніше у відео 402 каналу.
Нагадаємо, Галицький національний природний парк поповнився куницею.