В Івано-Франківську перевірили 10 магазинів – в семи з них продавали алкоголь дітям

Сьогодні, 30 липня, відбулась оперативна нарада у міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

Заступник директора департаменту молодіжної політики та спорту Назарій Куземка розповів про програму протидії вживання алкогольних та тютюнових виробів неповнолітніми та формування навичок здорового способу життя.

За його словами, станом на 29 липня робоча група повела перевірку десяти торгових закладів. В семи з них продавали алкоголь дітям. За цими фактами муніципальні вартові та правоохоронці склали адмінпротокли за ст.156(2).

«Щодо позбавлення ліцензії магазинів – у 2017 році був випадок чи два. Також декілька разів траплялись штрафи від 6000 гривень. Та це було тільки у 2017 році», – сказав Куземка.

Також міському голові пояснили, що програма не фінансується, але гроші потрібні. Мовляв, є багато заходів, які неможливо провести без коштів.

Руслан Марцінків зазначив, що дещо треба робити без грошей. Ті ж самі рейди, рекламу може робити управління архітектури. Проте зрештою все-таки мер вирішив виділити на програму 49 тисяч гривень.

Михайло Шутак, заступник керівника КП «Муніципальна варта» додав, що проблема з алкоголем у місті набагато більша і комплексна. Мовляв, бувають погрози вартовим через їхню діяльність.

Шутак запропонував знову прийняти рішення про заборону продажу алкоголю після 22:00. Проте, міський голова зазначив, що старе рішення чинне і не оскаржене. Саме тому Марцінків запропонував просто внести зміни в колишнє рішення щодо заборони алкоголю вночі.

Читайте також: В одному з магазинів Івано-Франківська неповнолітній продали алкоголь

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!