У Івано-Франківську стартує “Бюджет участі 2020”

У місті стартує «Бюджет участі 2020». Прийом заявок розпочинається з 17 лютого та триватиме два тижні – до 28 лютого включно. Прийматимуться заявки як і минулого року у відділі звернень Івано-Франківської міської ради (вул. Грушевського 21, І поверх). Новинкою цього року стало те, що на програму виділили 15 млн гривень.

Проте важливо звернути увагу, що 10 млн грн закріплено за однією категорією – дороги. Ця категорія стала однією з цьогорічних новинок програми. Суть її полягає в тому, що сюди можна подавати проєкти маленькі дороги або міжбудинкові проїзди, площа яких не перевищує 1200 метрів квадратних. Проєкти тут можуть бути до 1,5 млн грн.

Решту 5 мільйонів буде поділено між двома категоріями, як і минулого року. Це «Освітні» проєкти (ті, які реалізовуються в межах ДНЗ, школи або ВПУ) та «Інші». Для них поділ залишиться таким як і минулого року – малі (до 100 тис. грн) та великі (до 300 тис. грн)

Ще однією новинкою стане впровадження «Шкільного бюджету участі». Це не буде категорією програми, він існуватиме окремо. Суть у тому, що школярі самі вирішуватимуть, які зміни відбудуться у їхньому маленькому середовищі, тобто в школі. Все як у дорослих – і подача проєктів, і промоція і голосування. Проте все це робитимуть діти. Пілотними школами для реалізації цього проєкту було обрано два заклади: початкову школу «Пасічнянська» та ЗШ №25. На кожну школу виділили по 100 тисяч гривень. У закладах вже почали роботу над впровадженням програми.

«Хочемо максимально активізувати мешканців різного віку. Я часто повторюю, що прийшов час брати ініціативу у свої руки. А ми даємо інструменти. Багато малих доріг потребують ремонту. Та на всі коштів точно не вистачить. Як визначити пріоритетні? Даємо можливість визначити людям. А «шкільний бюджет участі» це взагалі така собі підготовка до загальноміського БУ. Коли діти вчаться бути активними мешканцями з самого малечку й вже у такою юному віці починають розуміти, що вони творять зміни навколо себе», – зазначив міський голова Руслан Марцінків.

Та додав, що окрім міста та приміських сіл, цього року участь у програмі зможуть брати і ОТГ, адже тепер вони – частина Івано-Франківська.

Програма «Бюджет участі» діє у місті з 2016 року. Її мета – це реалізовувати ідеї, які дозволять зробити Івано-Франківськ кращим. Для того, щоб отримати гроші на втілення задуму, досить заповнити заявку та зібрати однодумців, які проголосують за неї. Детальніше про програму можна дізнатися на сайті та на сторінці “Бюджет участі ІФ”.

Нагадаємо,У Франківську обговорили бюджети трьох районів

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!