Сьогодні, 29 серпня, перед пленарним засіданням сесії Калуської міської ради, депутатів та запрошених на сесію зустрічав пікет проти будівництва багатоквартирного житлового будинку на вулиці Винниченка.
Проти намірів забудовника виступили мешканці дев’ятиповерхівки на вулиці Винниченка, 9. Тут у 2016 році люди утворили ОСББ і фактично від 2017 року протестують проти намірів влади забудувати сусідню територію. Щоправда, депутати і посадовці міської влади учасникам акції практично жодної уваги не приділили. Пікетувальники спілкувалися в основному з журналістами, інформують “Вікна”.
Питання «Про затвердження проекту детального планування території мікрорайону багатоповерхової забудови обмеженого вулицями Винниченка, Українська, Пекарська та річкою Сівка у місті Калуші» (до цього проєкту якраз і була включена забудова біля будинку на вулиці Винниченка, 9) депутати вирішили виключити з порядку денного засідання сесії. Аргументація — воно не готове і не розглядалося на засіданні постійних депутатських комісій.
Нагадаємо, в березні в Калуші відбулося громадське обговорення проєкту детального плану території мікрорайону багатоповерхової забудови, обмеженого вулицями Винниченка, Українська, Пекарська та річкою Сівка. Дозвіл на розроблення ПДП Калуська міська надала в грудні 2017 року. Детальний план території після затвердження є основним документом, який регламентує розміщення об’єктів, визначення цільового призначення земельної ділянки, будівництво та благоустрій територій.
Запропонований до громадського обговорення проєкт передбачає будівництво дев’ятиповерхового житлового будинку на 70 квартир, який примикає до існуючої дев’ятиповерхівки на вулиці Винниченка, 9 — зараз тут є зелена зона, та будівництво комерційних приміщень у першому ряді вздовж проїжджої частини вулиці Винниченка — тут розташовані приватні житлові будинки.
Те, що ПДП передбачає будівництво дев’ятиповерхівки, викликало обурення й категоричну незгоду мешканців сусідніх будинків, зокрема будинку №9 на вулиці Винниченка. Конфлікт довкола цього загострився влітку 2017 року. Тоді виконавчий комітет Калуської міської ради надав містобудівні умови й обмеження будівельній фірмі ”Добробуд-плюс”‘ для його будівництва.
У липні калушани подали петицію, з вимогою відмінити рішення про надання містобудівних умов і обмежень для будівництва багатоповерхового будинку на вулиці Винниченка. У ній зокрема йшлося про те, що прибудова до вже існуючого будинку №9 створює небезпеку просідання для навколишніх будинків та ускладнює його технічне обслуговування, й окрім того, обмежує права створеного у будинку №9 ОСББ в отриманні належної прибудинкової території та знищує зелену зону. Ця петиція зібрала 161 підпис калушан.
З відповіді міської влади, яка була надана в жовтні 2017 року, випливає, що будівництво тут відповідає містобудівній документації. Зокрема, за проєктом 1989 року тут була передбачена забудова групи житлових будинків, з яких збудували лише один — №9, зданий у експлуатацію в 1999 році.
Окрім того, міська рада ще в 2006 році передала забудовнику — ТОВ «Добробуд-Плюс» — земельну ділянку площею 1800 кв. метрів для будівництва житлового будинку. Щоправда, тоді йшлося про 30-квартирний будинок з приміщеннями комерційного призначення. Товариство орендує її досі. А в 2008 році було розроблено проєкт будівництва багатоквартирного житлового будинку з приміщеннями комерційного призначення на вулиці Винниченка. Проте, до робіт не приступили, тож, проєкт втратив чинність, а в травні 2017 року ТОВ «Добробут-Плюс» звернулось із заявою про видачу містобудівних умов і обмежень забудови орендованої земельної ділянки.
Як зазначила під час акції з пікетування голова ОСББ на Винниченка, 9 Інна Корицька, мешканці проти новобудови, оскільки тут просто немає місця для такого будинку. За проєктом 1989 року, за її словами, будівлі мали зводити на місці приватної забудови (зараз тут земля і будинки в приватній власності), а будинок поблизу дев’ятого мав сполучатися з ним через двоповерхову перемичку.
Тепер же йдеться про добудову під гострим кутом, тобто мешканці крайнього під’їзду фактично опиняться «в колодязі», їхні вікна виходитимуть на вікна новобудови. Окрім того, зараз змінилися будівельні норми і правила – максимальний відсоток забудови земельної ділянки становить 35%, а в даному випадку, за проєктом детального планування, площа більша.
Нагадаємо, в мережі опублікували відео нещодавньої ДТП у Калуші за участі мотоцикліста.