Калуська міська рада може внести зміни до Порядку розгляду електронної петиції. Депутатам пропонуватимуть зокрема прийняті зміни, які дадуть змогу убезпечити петицію від фальсифікацій.
Зміни до Порядку розгляду електронних петицій пропонуватимуть прийняти, щоб забезпечити недопущення автоматичного підписання петицій, або ж підписання їх людьми, які про це нічого не знають, інформують Вікна.
Згідно з проектом документу, уповноваженому виконавчому органу міської ради, який розглядає петиції, планують дозволити здійснювати перевірку справжності підписів.
”У разі виявлення в процесі перевірки фактів підписання електронної петиції без участі громадянина (електронні адреси підписантів містять набори символів, а не зрозумілу інформацію; велика кількість підписів під петицією здійснена протягом інтервалу в 1-5 хвилин та ін.), всі голоси, які мають ознаки фальсифікації, автоматично відраховуються, про що повідомляється автору (ініціатору) відповідної електронної петиції, а також особам, які підтримали відповідну електронну петицію, засобами електронної пошти.
Якщо у разі такого відрахування загальна кількість голосів, що були зібрані в підтримку такої електронної петиції, виявиться більшою за кількість, що передбачена пунктом 11 цього Порядку, то така електронна петиція підлягає розгляду відповідно до цього Порядку.
Якщо у разі такого відрахування загальна кількість голосів, що були зібрані в підтримку такої електронної петиції, виявиться меншою за кількість, що передбачена пунктом 11 цього Порядку, а строк збору підписів на підтримку такої електронної петиції не закінчився, то збір підписів продовжується, враховуючи час, що був витрачений уповноваженим виконавчим органом міської ради на перевірку справжності підписів на підтримку такої електронної петиції.
Якщо у разі такого відрахування кількість голосів, що були зібрані в підтримку такої електронної петиції, виявиться меншою за кількість, що передбачена пунктом 11 цього Порядку, а строк збору підписів на підтримку такої електронної петиції закінчився, то така електронна петиція розглядається в порядку, передбаченому пунктом 14 цього Порядку”, — йдеться у проекті документу.
Нагадаємо, У Калуші з’явилася петиція “Про незаконні комори у багатоквартирних будинках” та заборону тримати корів в центральній частині міста.