Кількість онкологічних захворювань у Калуші збільшується щороку.
Якщо у 2016 році на обліку в онколога Калуської міської поліклініки перебував 1561 хворий, то у 2017 році ця кількість зросла до 1679, а в 2018 – до 1779.
Як повідомив головний лікар Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Михайло Гаврилишин, за 8 місяців цього року вже виявлено 107 нових випадків онкології, що становить 197,9 на 100 тисяч населення при обласному показнику 126,6 на 100 тисяч населення. У місті виявляється 61,5% випадків раку серед всіх хворих, виявлених по району, пише Нафтохімік Калуш.
При цьому медиків непокоїть, що збільшується кількість хворих в четвертій стадії: з 18,2% у 2018-у році до 20,9% у цьому році.
На перше місце за кількістю хворих вийшов рак шкіри – 13 осіб, з яких 100% проліковані і занедбаних форм нема. На другому місці – рак грудної залози – 11 хворих, проліковані 9, занедбаних нема. Третю позиція займає рак легень – 10 хворих, занедбаних 7, пролікувалися лише 54%.
“Загалом показники по онкології залежать від вчасної діагностики, тому обстеженню слід приділяти особливу увагу, – зауважує головний лікар. – При правильному виборі тактики лікування 90% хворих з першою стадією живуть більше 10 років. Щодо раку легень, то для ранньої діагностики пухлинних станів необхідна рентгенографія, а не флюорографія”.
За словами Михайла Гаврилишина, поліклініка потребує суттєвого оновлення діагностичного обладнання (томографа, рентгенапарата, УЗД- апаратів). Більше року у центрі не працює мамограф. Він відслужив 10 років, і фірма, яка його обслуговувала, дала заключення, що він вже не підлягає відновленню. Щоб придбати новий, необхідно близько 6,5 млн гривень. Відповідно, без допомоги міського бюджету комунальне підприємство вирішити це питання не може.
За кошти закладу в цьому році змогли оновити лабораторне обладнання. На його придбання витратили 2,3 млн гривень.
Читайте також: Мріє видужати: 8-річній прикарпатці, яка бореться з онкохворобою, потрібна допомога