У “Карпатнафтохімі” виявили три осередки інфікування COVID-19

Сьогодні, 15 травня, у Калуші відбулося засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. 

Начальник Калуської міськрайонної філії ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Богдан Пеленичка повідомив, що підозр на COVID-19 вже є 603, діагноз підтверджений у 151 людини, одужали 74 особи, інформують “Вікна“. 

Більшість підозр на COVID-19 — 493 — у мешканців міста Калуша. З них у 86-ти підтверджений діагноз коронавірусної інфекції, а 36 калушан вже одужали.

Серед тих, хто захворів, є 92 жінки і 59 чоловіків. Кількість померлих від коронавірусу не змінилася і становить сім осіб: три жінки і чотири чоловіки.

За словами Богдана Пеленички, є проблеми на ТОВ «Карпатнафтохім» – там виявили три осередки інфікування, а коронавірусну інфекцію підтвердили у 15 осіб. Ведеться робота для недопущення поширення інфекції.

Пеленичка додає, що проводиться підготовка до охоплення тестуванням на  COVID-19 медичних працівників. Їм робитимуть експрес-тести. А можливості ПЛР-тестування наразі є обмеженими: на Прикарпатті необхідне обладнання мають три лабораторії в обласному центрі. Наразі матеріал для аналізу готують вручну і на підготовку 24 тестів необхідно шість годин. Автоматизована підготовка матеріалу, а над цим питанням працюють, може суттєво збільшити кількість проведених досліджень.

Також як йшлося на засіданні комісії, у Калуській ЦРЛ лікуються 27 пацієнтів з пневмоніями. З них двоє — у відділенні інтенсивної терапії (реанімації). Станом на 15 травня у лікарні немає пацієнтів на штучній вентиляції легень.

Нагадаємо, в Україні зафіксували 17330 випадків COVID-19, на Прикарпатті – 1188. 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!