Участь у засіданні взяли заступник голови ОДА Ігор Пасічняк, в.о. директора ДОЗ ОДА Микола Стовбан, заступник директора ДОЗ ОДА Віталій Федорів, начальник міського управління охорони здоров’я Марія Бойко, голова комісії облради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Манолій Піцуряк, головні лікарі центральних районних і міських лікарень, обласних закладів охорони здоров’я та лікувальних закладів міста Івано-Франківська.
У своїй доповіді щодо організації медичної допомоги населенню Коломийського району в умовах формування госпітального округу головний лікар Коломийської ЦРЛ Ірина Садов’як детально розповіла про стан готовності закладу до функціонування як лікарні інтенсивного лікування ІІ рівня у складі однойменного госпітального округу. Вона відзначила і можливості вузькопрофільних спеціалізованих відділень до надання медичної допомоги згідно існуючих стандартів та протоколів лікування, а також запропонувала мережу закладів, що входитимуть до госпітального округу.
Як запевнила керівник лікувального закладу, вони готові до запуску процесу, зокрема – створення громадської ради округу, зміни форми власності установ, а саме перетворенні на комунальні некомерційні підприємства, розробки маршруту пацієнта, створення річного та багаторічного розвитку госпітального округу, а також формування мережі закладів з визначеними функціями в інших громадах госпітального округу і напрацювання механізмів співпраці з центрами первинної медико-санітарної допомоги та ними.
До теми: Петро Порошенко урочисто відкрив нову поліклініку в Коломиї
«Цю роботу можна розпочати тільки тоді, коли на законодавчому рівні будуть визначені чіткі межі госпітальних округів», – зазначила Ірина Садов’як.
Звертаючись до присутніх, заступник голови ОДА Ігор Пасічняк додав, що на прикладі одного з найкращих медичних центрів області, а саме Коломийського району, керівники закладів охорони здоров’я, які потенційно можуть бути центром госпітального округу, повинні побачити як має працювати та співіснувати ця модель. Він закликав проаналізувати все в деталях та як має функціонувати цей округ, щоб можна було побачити всі недоліки та виправити їх до початку впровадження даної методики.
Окрім цього, обговорено питання про стан надання медичної допомоги особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та проведення медичних оглядів ветеранів війни, їх лікування, а також стан дотримання соціальних гарантій щодо їх пільгового медикаментозного забезпечення і харчування в стаціонарах.
Також під час засідання колегії головний спеціаліст ДОЗ ОДА з терапії Лариса Боришкевич ознайомила присутніх з результатами виконання Урядового проекту «Доступні ліки» за минулий місяць.