У Коломиї розпочали реставрацію унікального храму Благовіщення. Це найкращі зразки гуцульського сакрального будівництва. Церква збудована без жодного цвяха. Минулого року вона повернулась в лоно УГКЦ.
А тепер розпочалися реставраційні роботи з відновлення первісного вигляду храму з його автентичністю, пише Дзеркало Медіа.
“Згідно з архівними довідками, які ми отримали з Держархіву Івано-Франківської області та Центрального держісторичного архіву України, що у Львові, церква Благовіщення Пречистої Діви Марії у Коломиї належала до Станиславівської Греко-Католицької єпархії. Зрештою, підтвердженням цього є шематизм Станіславської єпархії різних років – як 19, так і початку 20 ст”, – розповідає отець Роман Кіцелюк, протосинкел Коломийської єпархії УГКЦ.
Також з історичних довідок відомо, що церква була збудована 1587 року. Факт повернення храму греко-католицькій громаді в Коломиї вважають відновленням історичної справедливості, оскільки він був незаконно відібраний радянською владою у Греко-Католицької Церкви.
“Тож сьогодні маємо сподівання, що завдяки спільним зусиллям нашої Церкви, влади, а також небайдужих людей ми зможемо відновити не тільки духовне життя цієї старенької церковці, а також і її зовнішній та внутрішній вигляд, який ще краще підкреслить її історичну та культурну цінність”, – розповідає отець Роман Кіцелюк, протосинкел Коломийської єпархії УГКЦ.