У Косові на гуцульському фестивалі планують встановити рекорд

  • Учора на базі Косівського інституту прикладного і декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв відбулася науково-практична конференція «Ґердан – спадщина віків».

    Модератор та голова мистецької організації «Роса Карпат», членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат обласної премії імені Ярослава Лукавецького Марія Чулак ознайомила присутніх з мистецтвом бісероплетіння, розповіла про його походження, витоки бісероплетіння у другій половині XIX – початку XX ст. Вона також представила відеофільм та мапу «Золоте кільце бісероплетіння на Прикарпатті».

    Всі учасники конференції мали змогу побачити ґердан, якому понад 200 років із особистих фондів Ганни Богдан, голови «Союзу Українок» косівського осередку, яка у свої 80 ще займається цим мистецтвом. Пані Ганна розповіла багато цікавих легенд та історій про жіночу прикрасу з пацьорок.

    Велику насолоду і захоплення присутні отримали від показу моделей жіночого українського вишиваного вбрання, яке представили студенти Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв та побачили дипломні авторські роботи, які зберігаються у фондах музею при інституті.

    На конференції вирішили підготувати необхідну документацію для внесення елемента нематеріальної культурної спадщини «Традиція виготовлення жіночої народної прикраси – Ґердану» до обласного та Національного переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, а також у рамках XXVII Міжнародного Гуцульського фестивалю, який відбудеться у Косові у вересні 2020 року, провести рекорд на найбільшу кількість учасників у ґерданах.

  • Крім того, митці планують створити телевізійну програму про цю унікальну жіночу прикрасу, розробити карту «Золоте кільце пацьоркоплетіння Прикарпаття» та створити світлицю пацьоркоплетіння у Косові.

    Нагадаємо, У Коломиї пройде Всеукраїнський фестиваль народної хореографії

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!