У Косові презентували виставку унікальної різьби

Виставку з екстравагантною назвою «КОКАфонія» презентував в Косові художник Микола Стринадюк.  Назва виставки не здивувала численних поціновувачів митця, адже автор відомий в мистецьких колах під творчим псевдонімом Кока.

Миколу Стринадюка, без перебільшення, можна назвати найкреативнішим  майстром сучасної косівської школи художньої різьби.  В його творах традиційна орнаментика гуцульських виробів з дерева  набула нового несподіваного звучання.  М.Стринадюк  вміє майстерно поєднати усталені прийоми різьби з модерновими  авторськими техніками – різьблені орнаменти доповнює  тонування фарбами, аплікації писанковою шкарлупою, шкірою  та текстилем, накладки з металу. Митець, навіть, зміг адаптувати  до дерев’яних виробів  деякі техніки вишивки.

Досконале знання і володіння різними техніками  обробки деревини простежується в усіх творах М.Стринадюка.  А те,  наскільки сміливо і, водночас, гармонійно митець  вибудовує  кожну композицію, поєднує  різні техніки  викликає захоплення не тільки в пересічних глядачів, а й у фахівців – мистецтвознавців.

На презентації  персональної виставки в Косівському музеї народного мистецтва і побуту Гуцульщини Микола Стринадюк представив близько шестидесяти творчих робіт .  Майстра вітали друзі, родичі та колеги-митці. Яскравим та несподіваним сюрпризом  для гостей презентації  став подарунок від косівської дизайнерки Віри Прокопик – показ моделей авторського одягу.

Відвідувачі виставки довго не розходились,  вдивляючись  в оригінальні декоративні пласти та тарелі , що випромінюють справжню гуцульську енергетику і , водночас , є віддзеркаленням багатого внутрішнього світу автора.

Вікторія Яремин, завідувач Косівського музею народного мистецтва і побуту Гуцульщини

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!