У Криворівні знайшли 4 тисячі унікальних світлин Параски Плитки-Горицвіт

Троє киян – хдожниця Інга Леві, кінооператор Максим Руденко і його дружина Катерина Бучацька, віднайшли у музеї художниці в Криворівні, Верховинського району Івано-Франківської області, унікальний фотоархів про життя гуцулів. 

До цього часу Параска Плитка-Горицвіт була відома як гуцульська художниця та письменниця. Проте ніхто раніше не знав, що вона ще й фотографувала. Лише після віднайдення фотоархіву вдалося дізнатися, що спонукало її до фотографування. Після повернення з ГУЛАГу люди боялися художницю. І щоб подолати цей бар’єр вона фотографувала людей та роздавала їм готові фотографії. Фотографувала Параска Плитка-Горицвіт із 1960-х років до 1990-х. На світлинах зображено пейзажі Криворівні та її мешканців, розповіла Інга Леві в інтерв’ю “Радіо “Свобода“.

IMG_0671-2-800x600

Усі віднайдені негативи забрали до Києва. Зараз їх очистили і закріпили, щоб вони більше не руйнувалися. Також ці роботи відсканували. За словами Інги Леві, весь цей архів належить і буде належати сільській громаді, а їх група, яка називається «Ініціативна група зі збереження фотоархіву Параски Плитки-Горицвіт», буде займатися систематизацією фотоархіву і популяризацією, тобто виставками.

Нагадаємо, Гуцульський Гомер. У Франківську активісти презентували фотоархів Параски Плитки-Горицвіт

IMG_0630-2-800x600 IMG_0635-2-800x600 IMG_0638-2-800x600

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!