У квітні на Прикарпатті подорожчали гречка та макарони, а молоко та риба – здешевшали

В Україні інфляція на споживчому ринку у квітні 2020 року, у порівнянні з березнем, становила 0,8%, з початку року – 1,5%. В Івано-Франківській області – 0,7% та 1,6% відповідно.

У квітні цього року приріст споживчих цін на 1,4–0,3% зафіксували майже в усіх регіонах України, за винятком Тернопільської області, де вони знизилися на 0,1%, інформує Головне управління статистики в Івано-Франківській області.

На споживчому ринку області у квітні ціни на продукти та безалкогольні напої зросли на 1,4%. Найбільше (на 15,4% та 12,6%) подорожчали яйця і крупи гречані. На 10,5–0,7% зросли ціни на фрукти, цукор, макаронні вироби, свинину, овочі, безалкогольні напої.

Водночас на 4,2–0,8% подешевшали маргарин, молоко, сир і м’який сир (творог), рис, риба та продукти з риби, сметана.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,2% в основному за рахунок подорожчання тютюнових виробів на 2,4%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 3,1% відбулося в основному за рахунок здешевлення природного газу на 11,1%.

Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 1,9% в першу чергу зумовлено подорожчанням фармацевтичної продукції на 2,8%.

Ціни на транспорт знизилися на 1,0% в основному через здешевлення палива та мастил на 7,6%. Водночас на 2,5% подорожчали автомобілі.

Нагадаємо, що в березні подорожчали цукор та олія.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!