У МОЗ розповіли, як визначають області, що поступово виходять з карантину

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, як визначався один з показників для виходу з карантину. 

Зокрема, під час брифінгу 22 травня глава МОЗ розповів про показник інцидентності, який наразі повинен становити менше ніж 12 осіб на 100 тисяч населення.

“Показник інцидентності розраховується як кількість інфікованих за останні сім днів на сто тисяч населення. Наприклад, у Чернівецькій області він сягає 36”, – пояснив міністр.

Коли у МОЗ визначали кількісну ознаку цього показника, то брали за основу  статистику 11 травня –  коли запроваджувався перший етап пом’якшення карантину. Потім зробили коефіцієнт міцності – здатність нашої системи охорони здоров’я надавати відповідну допомогу, завантаженість ліжок.

“Таким чином вийшли на показник 12 – він достатньо адекватний, зрозумілий і відповідає тій стратегії стримування, яку обрала Україна”, – додає міністр. 

У міністерстві зазначили, що окрім Чернівецької області є й інші регіони, які перевищують цей показник. 

За цими даними перейти на другий етап виходу з карантину не можуть 11 областей, серед них: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Луганська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Хмельницька, Чернівецька, а також Київ та Київська область.

Нагадаємо, в Україні зафіксували 20 148 випадків COVID-19, на Прикарпатті – 1268

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!