У музеї Олекси Довбуша презентували виставку монографій академіка Володимира Грабовецького

  •  1 грудня 2016 року в Історико-меморіальному музеї Олекси Довбуша, що в Івано-Франківську відкрилася виставка праць на пошану його засновника – академіка, доктора історичних наук, професора – Володимира Васильовича Грабовецького, який 4 грудня 2015 року відійшов у вічність.

       Відвідувачі матимуть можливість ознайомитись із творчою спадщиною вченого, науковий доробок якого становить золотий фонд історії України, а також ювілейними працями, виданими на його пошанування, спогадами про зустрічі з відомими особистостями тощо.

    В експозиції представлене 50-томне видання багатовікового літопису історії Прикарпаття  від доісторичного періоду –  до сьогодення, про що свідчать самі назви праць, а саме: “З праісторії Прикарпаття до Слова о полку Ігоревім “, “Прикарпаття в період Галицько -Волинської княжої держави XII –XIII в історії та ілюстраціях “,”Історія Прикарпаття XV століття в літописі та ілюстраціях“, “Визвольна війна українського народу – одна із найбільших у Європі кінця XV століття під проводом Мухи на Прикарпатті 1490 – 1492 років“, “Роксолана Хурем в історії та ілюстраціях. Від рогатинської бранки до повелительки могутньої Османської імперії XVI століття“, “Скит Манявський серед монастирів Прикарпаття XVII-XVIII століттях в літописі та ілюстраціях“, “Мить панування запорожців на Прикаратті 1613 рік – феномен історії Запорізької Січі в літописі та ілюстраціях XV-XVIII століття” та інші.

       Серед книг власне біографічного характеру – “Мої незабутні Винники в літописі та ілюстраціях за спогадами минулих літ“ та “Василь Грабовецький: життя, стрілецька, громадсько-політична та культурна діяльність в першій половині XX століття. До 125-річчя уродин “, перша з яких містить спогади про вчителювання Володимира Грабовецького у Винниках на Львівщині, друга – розповідь про батька вченого.

       Дослідженню Шашкевчіани та Шевченкіани присвячена монографія В. Грабовецького, написана у співавторстві з В. Неумитим “Моринці – сторінки історії села Тараса Шевченка та вшанування Кобзаря “.

       Чільне місце у творчому доробку академіка посідає дослідження опришківського руху, особливо – народного героя України першої половини XVIII століття – ватажка опришків – Олекси Довбуша, свого земляка – Печеніжинця, діяльність якого вивчав впродовж усього життя, поставивши її на документальну основу, чому присвячено більше двох десятків праць, а створенню у 1995 році його музею академік присвятив окрему працю –  “Виникнення і воскресіння Довбушевої світлиці в Івано- Франківську “.

    Можна ще довго перераховувати творчі напрацювання академіка В.Грабовецького, адже ним написано більше тисячі праць й створено Прикарпатську історичну школу, його знає й поціновує світ. То ж світлиця Івано-Франківського обласного історико-меморіального музею Олекси Довбуша, у якому відкрито кімнату-музей В.Грабовецького, запрошує усіх бажаючих. Тут ви дізнаєтесь багато цікавого як з історії рідної землі, так й про славного академіка.

     Володимир Бакала, старший науковий співробітник                                                                                    

    Івано – Франківського обласного

     Історико – меморіального музею Олекси Довбуша

    Нагадаємо, Опір окупантам: в Долині відкрилась виставка “Народна війна”.

    img_0637

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!