У Переріслянській ОТГ оптимізують процес охорони ліцеїв

Учора, 23 березня, відбулася чергова сесія Переріслянської сільської ради об’єднаної територіальної громади.

Із 24 депутатів на засіданні присутні 21 та голова Іван Мельник. На порядку денному 19 питань, розгляд заяв та різне. Розглянули питання про зміни в структурі та штатному розписі ліцеїв Переріслянської ОТГ. Нагадаємо, зміни відбулися і в структурі штату амбулаторій громади.

Відтак обговорили необхідність роботи в ліцеях громади сторожів і техпрацівників. Школа має існувати, має бути порядок, але це велике навантаження на бюджет громади, каже голова Іван Мельник. Утримання одного сторожа обходиться 68 тисяч гривень, а двох — 136 тисяч.

«Скажіть мені, будь ласка, коли сторож щось всторожував під час виконання своїх обов’язків», – питає голова.

Альтернативою може стати встановлення відеокамер, сучасної сигналізації, це обійдеться максимум 70 тисяч гривень. Такі витрати будуть лише один раз. Зображення з камер виводитимуть на екран директорам ліцеїв, ті матимуть змогу спостерігати за всім, що відбувається.

Це питання розглядалося також на профільній комісії. Депутати вирішили, що такі зміни вони підтримають, якщо витрати на охорону будуть на 90% нижчі, ніж при використанні праці сторожів. Присутні запропонували вирішувати питання поетапно, спершу закупити обладнання, а тоді проводити оптимізацію.

Голова наголосив, наразі це питання потребує обговорення.

«Школа перебуває на балансі сільської ради, ми вирішуємо, що для нас прийнятно», — каже голова.

Питання охорони уже попередньо вивчалося. Наприклад, для Переріслянської школи треба 12 камер, каже заступник голови Василь Непеляк.

Голова наголосив, що сьогоднішнє рішення рекомендаційне, воно передбачає вивчення керівниками шкіл можливості оптимізації, а також розгляд пропозицій щодо встановлення системи відеоспостереження. Він запропонував директорам навчальних закладів до 15 квітня подати пропозиції по оптимізації.

За проголосували 22 присутніх.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!