У Польщі відбулась конференція про жінок у музичній культурі Галичини

У Жешувському університеті (Польща) 16-17 листопада цього року проходила XVI Mіжнародна наукова конференція «MUSICA GALICIANA», яка була присвячена темі «Жінки в музичній культурі Галичини». Участь у ній взяли науковці Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Доктор мистецтвознавства, професор кафедри методики музичного виховання та диригування Ганна Карась виступила з темою «Фемінізація українського музикознавства та публіцистики в Галичині першої третини ХХ ст.» та подарувала відділу музики Жешувського університету, організатору конференції, видання Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, упорядником яких вона виступила.

Доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Віолетта Дутчак виголосила доповідь «Жіночі інспірації творчості Дениса Січинського», збагачену звукозаписами.

Аспірант Роман Дзундза виступив з доповіддю «Фемінізація української хорової культури в Галичині кінця ХІХ – до 1939 року».

У доповідях учасників конференції з України та Польщі було порушено широкий спектр проблеми ролі жінки в музичній культурі Галичини: емансипація жінок в музично-артистичних осередках, їхня участь у Галицькому музичному товаристві, в музикознавстві, музичній журналістиці, музичному виконавстві та концертному житті (вокальному, хоровому, інструментальному).

У рамках конференції відбувся концерт вокальної музики «З репертуару Соломії Крушельницької» за участі студентів Краківської академії музики під керівництвом професора, доктора Ольги Попович.

Приємно, що серед молодих співачок були лауреати п’ятого Всеукраїнської конкурсу молодих вокалістів імені Іри Маланюк, який проводив Прикарпатський університеті в 2015 році, Юстина Блюй (перша премія) та Мар’яна Полторак.

Читайте також: Прикарпатець вразив суддів та пройшов у прямі ефіри “Х-фактору”

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!