У процесі «будівельної амністії» в Івано-Франківській області зареєстровано 500 об’єктів

Держархбудінспекція України у своїй відповіді на інформаційний запит проекту “Побудовано в Івано-Франківську” роз’яснила, що під «будівельну амністію» підпадають індивідуальні житлові та садові будинки, громадські будівлі та громадські будівлі І-ІІ категорій складності.

Загалом в процесі «будівельної амністії» зареєстровано 500 об’єктів будівництва. З них: індивідуальні житлові та садові будинки – 402, господарські будівлі – 49, громадські будівлі І-ІІ категорій складності – 49.

В Івано-Франківську зареєстровано 57 таких об’єктів. Проте найбільше у Тисменицькому районі – 92 будівлі. Найменше «узаконено» в Городенківському районі – всього два об’єкти. Деякі органи місцевого самоврядування, відмовлялися надавати громадянам висновки щодо відповідності розташування самочинних будівель державним будівельним нормам. Без таких висновків подальша процедура їх реєстрації була неможлива. Тому відмову  у реєстрації на Прикарпатті самочинного будівництва отримали 24 будівлі.

В процесі реалізації будівельної амністії, працівники ДАБІ максимально, в межах компетенції, опрацювали усі заяви та документи щодо узаконення самовільно збудованих об’єктів. У цьому процесі ДАБІ є лише кінцевою ланкою, яка безпосередньо реєструє. Тому кількісні показники узаконених самосудів в Івано-Франківській області залежать передусім від позиції місцевих органів влади.

Нагадаємо, що стало відомо, де і хто побудує нові квартири в Івано-Франківську.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!