У Рогатині презентували виставку про Донбас

В понеділок, 13 травня, в історико-краєзнавчому музеї «Опілля» відкрили інформаційно-просвітницьку виставку «Донбас: переPROчитання образу». Про це повідомили у Рогатинській РДА.

Український інститут національної пам’яті спільно з Національним музеєм історії України підготували інформацію, яку представили на двадцяти полотнищах. Завдяки їм відвідувачі музею можуть побачити зовсім інший Донбас.

Цей мистецький захід відкрила кандидат історичних наук, спеціаліст сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам’яті Тетяна Привалко. Вона розповіла про історію виникнення полотнищ та їхню подальшу долю. Вони розпочали мандрівку Україною, основна мета якої відродити маловідоме у народній пам’яті українців.

«Ми створили виставку, яка є спробою подолання нав’язуваного уявлення про Донбас, як особливого, антиукраїнського регіону, – зауважила пані Тетяна. Зібрані факти з історії краю мають показати його, як цивілізаційно-культурне перехрестя, простір який завжди був привабливим для людини. Увагу приділили «антирадянським виступам» та проявам суспільної незгоди серед жителів Сходу. Завдяки цьому ми спростували образ найбільш радянізованого регіону України – повідомила кандидат історичних наук ».

Нагадаємо, На Донбасі загинув франківець

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!