У Тлумачі школярі залізли у костел через вентиляційний люк і вкрали гітару

Тисменицький районний суд виніс вирок школяреві, який скоїв крадіжку.

15 грудня близько 10:30 неповнолітній зі своїм товаришем перебував у Тлумачі на площі Данила Галицького. Вони підійшли до приміщення колишнього кінотеатру, де наразі розміщено костел Святої Анни, та захотіли потрапити всередину.

Однак сторож відмовився пустити хлопців всередину – адже приміщення перебувало на ремонті. Неповнолітні дочекались, поки чоловік вийшов і зачинив двері, після чого проникли всередину через вентиляційний люк.

Вони почали шукати цінні речі, які можна було б викрасти. Зайшовши в приміщення кімнати зберігання музичних інструментів, яка була відчинена, хлопці побачили шестиструнну гітару марки “Cort”, яка належала сторожеві. Вони вирішили вкрасти її, після чого розпорядились гітарою на власний розсуд, спричинивши потерпілому збитки в розмірі 1000 гривень.

Втім, згодом крадіжку виявили, а поліція досить швидко знайшла і затримала крадіїв. Вони у всьому зізнались. В суді справу розділили на два окремих провадження.

Автор ідеї крадіжки виявився дев’ятикласником з багатодітної сім’ї. Суд встановив, що хлопець росте в незадовільних побутових умовах, але раніше проблем із законом не мав. В школі його характеризують позитивно.

Справа тягнулась майже два роки. Врешті-решт 11 грудня 2018 року Тисменицький районний суд, вивчивши всі обставини справи, виніс у ній вирок. Неповнолітнього визнали винним у скоєнні крадіжки та призначили йому покарання у виді позбавлення волі строком на три роки. Втім, хлопця звільнили від цього покарання, встановивши йому іспитовий строк тривалістю один рік.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!