У Верховині можуть скоротити половину лікарів ЦРЛ

Сьогодні, 17 квітня, в Івано-Франківську відбулось засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Серед питань порядку денного депутати розглянули проблему з виплатою зарплат медикам області.

“Станом на сьогодні в місцевий бюджет понад субвенцію спрямовано 80 мільйонів гривень. Сама субвенція надходить вчасно. Втім, у ряді районів є кредиторська заборгованість – 15.8 мільйона гривень, і вона не дозволить покрити всі витрати. За минулий рік борги по зарплаті є в Тлумацькому районі – 1.3 мільйона гривень”, – розповів Віталій Федорів, заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА.

Член комісії Микола Ілюк додав, що у Верховинській ЦРЛ, яку він очолює, ситуація також є складною – за березень виплатили лише 64% зарплати, і ситуація буде погіршуватися.

“Все вже скорочено і порізано. Далі лишається хіба закривати цілі відділи – хірургію, терапію чи щось інше. Це серйозна проблема. Або нас почують, або ми скоротимо половину лікарні”, – каже Микола Ілюк.

“Сьогодні так звані реформатори однією рукою не дають, а іншою ще й карають за невиконання їхніх забаганок. Це ненормальна ситуація, і внаслідок цього на перше травня матимемо борги, які не вийде віддати. І що тоді робити?” – обурюється голова комісії Манолій Піцуряк.

Є й інший бік проблеми. За словами Мирослави Клим, заступниці голови управління держпраці, за невиплату зарплат медичні заклади ще й штрафують.

“Коли до нас приходить умовний лікар і хоче писати заяву, що йому боргують зарплату, ми іноді чисто по-людськи радимо йому забрати заяву. Бо якщо її реєструємо, то вимушені оштрафувати саму ж лікарню – в розмірі однієї, трьох чи десяти мінімальних зарплат. Чим важчі порушення, тим більший розмір санкцій. Медичні заклади вже отримували штрафи від 3700 до 74000 гривень”, – пояснює ситуацію Мирослава Клим.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!