Сьогодні, 30 серпня, у Франківську відбулась колегія управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
Одним із питань порядку денного стало збереження об’єктів культурної спадщини архітектури регіону.
“В області на держобліку перебуває понад 3000 таких об’єктів, два з них є у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. А близько 150 пам’яток сакральної архітектури регіону збудовані з дерева, вони потребують ремонтів та реставрації, адже час є невблаганним до дерева. Маємо церкву Різдва Богородиці у Ворохті, вона збудована в 1654 році”, – розповів Андрій Давидюк, завідувач сектору з питань охорони культурної спадщини.
За його словами, управління культури неодноразово зверталось до міністерства з питань фінансування реставраційних робіт. Але отримували одну відповідь: “Згідно закону, гроші з держбюджету можна виділяти лише на ті об’єкти, які є в межах заповідників”. Тож весь фінансовий тягар лягає на плечі органів місцевого самоврядування.
“Є райони, де з пам’ятками все гаразд, деякі міста (Калуш, Тлумач і Надвірна) взагалі не подали нам цієї інформації”, – додав посадовець.
Всього на Прикарпатті є 587 пам’яток сакральної архітектури. Серед них – 446 церков, 88 дзвіниць, 31 костел, 7 синагог, 7 монастирів та інше.
Нагадаємо, На Заході України відкрили унікальну 43-метрову вежу-дзвіницю