В Івано-Франківську відбувся круглий стіл на тему «Європейська стратегія Дунайського регіону: можливості та завдання для Івано-Франківської області». Його провели фахівці Українського інституту міжнародної політики у рамках реалізації проекту за підтримки МЗС Німеччини через Представництво Фонду Ганса Зайделя в Україні.
До участі у круглому столі запросили представників ОДА, облради та місцевих рад, громадських експертів.
«У проекті ЄС у березні 2014 року була створена Українська мережа Дунайського Форуму громадянського суспільства, до якої увійшли фахові громадські й наукові об’єднання чотирьох регіонів України – Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької та Одеської областей», – розповів керівник Українського інституту міжнародної політики Ростислав Томенчук.
За його словами, аналітики й експерти цих областей розробили проект стратегічного документу – Комплексного бачення участі України в плані реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону, який у 2015 році презентували у Мінрегіоні України. Та досі достеменно не відомо, як зреагували урядовці на проект цього документа.
Як зазначили доповідачі, стратегія ЄС для Дунайського регіону успішно реалізується багатьма країнами Європи ще з 2011 року.
В Україні ж як центральні, так і регіональні органи державної виконавчої влади досі не зробили головних і визначальних кроків: не створили координуючих інституцій, які б узгоджували і скеровували плани і дії всіх зацікавлених сторін – потенційних виконавців Дунайської стратегії, подібні до тих, що давно створені й успішно діють в усіх країнах Дунайського регіону.
Власне, Дунайська стратегія особлива – вона фактично і є координаційною платформою для реалізації 11 узгоджених пріоритетних завдань, розподілених по чотирьох основних проблемних напрямках. Нова організаційна якість Дунайської стратегії полягає ще й у тім, що вона не має «закріплених» структурних фондів ЄС для її реалізації.
Натомість, вона користується будь-якими фінансовими та іншими ресурсними можливостями різних програм і фондів для виконання проектів розвитку територій і соціумів. Україна, на жаль, не завжди на урядовому рівні створює можливості участі організацій нашої країни в доступі до цих програм.
В умовах децентралізаційної реформи слід діяти ще й на випередження – насамперед створювати можливості для участі об’єднаних територіальних громад у проектах і програмах Дунайської стратегії. Для Івано-Франківщини – це різні можливості участі громад і місцевих рад у програмах транскордонної співпраці з країнами ЄС, наголосили учасники круглого столу.
Нагадаємо, Керівники ДФС в області зустрілися з представниками бізнесу.