25 жовтня у місті Галич за підтримки народного депутата України Михайла Довбенка та сприяння ДТЕК Бурштинська ТЭС відбувся круглий стіл на котрому фахівці, експерти та представники влади різних рівнів обговорили проблему водопостачання населених пунктів Галицького району.
«На сьогодні в Галицькому районі ми маємо критичне зниження підземних вод, люди скаржаться, що пропадає вода в криницях. Треба розуміти, що це в першу чергу впливає на здоров’я людей і тягне за собою серйозні екологічні проблеми. Цю проблему треба вирішувати гуртом і комплексно. Тільки за попередніми підрахунками проект будівництва водогону коштуватиме більше 100 млн грн», – говорить народний депутат Михайло Довбенко.
Круглий стіл «Стан водних ресурсів та шляхи вирішення проблеми питного водопостачання, як елементу безпеки життєдіяльності Галицького району та міста Бурштин» відбувся за ініціативи Галицької районної ради, постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, Івано-Франківської торгово – промислової палати, АМЕР м. Бурштин, за сприяння ДТЕК Бурштинська ТЕС в рамках реалізації Програми соціального партнерства ДТЕК.
«Забезпечення якісною питною водою на сьогодні ми виносимо в пріоритет у нашій роботі, я спілкуюсь під час зустрічей з мешканцями і питання якісної питної води для людей чи не найважливіше. Сьогодні ми дали старт важливій програмі «Якісна вода – здорова громада», яка має на меті забезпечити мешканців Галицького району якісною питною водою. На сьогодні компанія ДТЕК вже долучилась до цього проекту і сподіваюсь, що і інший великий бізнес приєднається до реалізації цього проекту», – розповіла заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Марія Савка.
Нагадаємо, що роботи з будівництва водопровідних мереж заплановані у кілька етапів. Перший етап (або перша гілка водопроводу) охопить такі населені пункти як: м. Бурштин, с. Бовшів, с. Задністрянське, с. Німшин, с. Демешківці, смт. Більшівці, с. Слобідка-Більшівцівська, с. Придністров’я, м. Галич, с. Тустань, с. Медуха, с. Межигірці, с. Дубівці. Вартість будівництва водопровідної мережі першого етапу довжиною 28,9 км згідно проведеного розрахунку становить приблизно 43,4 млн грн. Вартість будівництва насосної станції другого підйому та резервуарів чистої води становить близько 10,0 млн грн. В цілому, для реалізації першого етапу необхідно близько 50-55 млн грн.